Cookie-urile

Ultima actualizare: 02.04.2024

Atunci când vizitați Site-ul nostru pentru prima dată vă aducem la cunoștință în mod special faptul că folosim cookie-uri. Continuând să utilizați Site-ul nostru acceptați și sunteți de acord cu Politica privind Cookie-urile. Vom continua să vă aducem la cunoștință acest lucru de fiecare dată când vizitați Site-ul nostru, până când confirmați luarea la cunoștință.

Ce sunt Cookie-urile?

Cookie-urile sunt date IT, incluzând fără limitare fișiere text, stocate pe echipamentul Utilizatorului și care au drept rol asigurarea funcționalității Site-ului sau oferirea de informații despre Utilizator. Aceste cookies sunt temporare/de sesiune (rețin interacțiunile Utilizatorului în cadrul Site-ului în timpul unei vizite) sau permanente (rețin preferințele Utilizatorului pentru a oferi o experiența cât mai facilă de utilizare a Site-ului la vizitele următoare).

La ce sunt folosite Cookie-urile în cadrul Site-ului?

- pentru identificarea Utilizatorilor cărora li s-au mai prezentat anunțuri de tip banner, cu informații privind concursurile derulate de către Site – scopul este ca Utilizatorului să nu-i fie prezentat un astfel de banner mai mult de o singură dată per sesiune de vizitare a Site-ului;

- produsul Google Analytics generează cookie-urile _ga, _gid si gat,care oferă informații despre localizare, sex și vârstă, fără a identifica însă utilizatorul; scopul este acela de a oferi statistici despre utilizatori

- produsul HotJar generează un cookie denumit _hjIncludedInSample care oferă informații despre comportamentul utilizatorului pe site, fără a identifica însă utilizatorul; scopul este acela de a oferi statistici despre paginile cele mai vizitate ale Site-ului

- produsul Cloudflare genereaza un cookie denumit __cfduid, care ajută Site-ul și Utilizatorul să aibă o conexiune sigură

- site-ul Undelucram.ro generează două cookie-uri, laravel_session si XSRF-TOKEN și sunt folosite pentru funcționarea normală a site-ului

- produsul AddThis folosește cookie-uri cu scopul de oferi utilizatorilor posibilitatea de a partaja pe rețele sociale articole sau pagini din site

- produsul Facebook Pixel generează un cookie care ajută Utilizatorul să primească reclame adaptate intereselor acestuia

- produsul Google Adsense generează un cookie care ajută Utilizatorul să primească reclame adaptate intereselor acestuia

Conțin Cookie-urile date personale?

Cookie-urile sunt considerate date cu caracter personal, în măsura în care pot duce la identificarea unui Utilizator.

Ca atare, pentru a le putea prelucra, avem nevoie de acordul tău (atunci când este vorba despre cookie-uri a căror funcționalitate permite urmărirea activității tale în cadrul Site-ului).

Stergerea Cookie-urilor

Ștergerea cookie-urilor este posibilă în mod diferit, în funcție de browser-ul utilizat pentru accesarea Site-ului.

Poți găsi mai multe informații aici: http://www.allaboutcookies.org/manage-cookies/clear-cookies-installed.html

Limitarea folosirii Cookie-urilor poate afecta anumite funcționalități ale Site-ului.