Forum despre Aquila Part Prod Com (Seca Distribution SRL)

varza Joi, 18 Octombrie 2012

muncesti ca berila de-ti ies ochii din cap in 3 schimburi si ei te ard la ore, la echipament....te trimit acasa cand au ei chef.

yo Vineri, 26 Octombrie 2012

te angajeaza pt 90 de zile dupa care... nu te dau afara, pleci tu dupa ce-ti imputa ei motorina. au multe masini, 2-3 soferi vechi care "nu fura combustibil" si toti care vin noi... ce credeti? daca le-ar face cineva un control ar vedea cati soferi au fraierit cu tactica asta. si pleci... ce sa faci?

george Miercuri, 7 Noiembrie 2012
Hai sa va explic eu mai pe inteles, nu cred ca se mai fura motorina in Aquila pe divizia cola deoarece eu ma ocup de imputatii si nu am mai avut motiv sa imput motorina atata timp cat consumurile pe masini sau facut , eu le-am facut impreuna cu soferii in anul 2008 , marja de consum o au inclusa, cei care au platit motorina au fost cei din 2008-2009 care din pacate nu au stiut cum sa fure, asa ca daca mai mintiti barem sa o faceti cu cap
Florin Vineri, 8 Martie 2013
Buna ziua,
Una din cele mai mari firme de transport din Romania, mi-as dori foarte tare sa lucrez la Coca Cola Bucuresti,am vorbit cu cativa soferi si sunt destul de multumiti
vlad Vineri, 8 Martie 2013

eu am lucrat la depozit si este destul de ok..nu te arde nimeni la ore si la echipament cum spunea colegu..sefii sunt destul de corecti...problema este tb.sa respecti cu adevarat procedurile companiei..daca nu respecti..pleci

willie Luni, 15 Aprilie 2013
Despre faptul ca in iunie 2013 se implinesc 7 ani de cand salariile nu au mai crescut cu un leu, in conditiile in care au crescut si preturile la mancare si la benzina si la utilitati vad ca nu zice nimeni nimic.Posibil sa va convina,nu?
adevarul Sambata, 20 Aprilie 2013
salut colegii,sa stiti ca la aquila iti opreste bani pe motorina chiar daca nu ai luat un litru va spun din proprie experienta nu credeti intrebati orice sofer de la aquila
Zero Duminica, 1 Decembrie 2013

Am si eu o intrebare la cei care ati trecut prin firma aquila daca doriti sa imi dati cateva detalii ,am apucat sa depun si eu un cv la ei si ma tot suna in fiecare zi sa ma duc sa dau proba la ploiesti, va rog daca puteti sa dati cateva sfaturi

nu te duce Marti, 3 Decembrie 2013

grija mare, daca nu stai 2 luni jumate pe comunitate iti opresc 240 euro drumul dus intors.masinile varza, daca le ceri sa le repare te duc, cu vorba. pe franta nationale nu-s problema dar o sa te saturi de departamentale sate, comune si drumuri unde nu ai acces decat cu exceptia desc-inc.pana si in austria te baga pe nationale interzise cica iti dau acordul dispecerii.daca refuzi sa circuli pe interzis pleci dar pleci pe banii tai ca iti opresc drumul. multe(doua trei pe zi) decopertari, coletarie deci......multa grija cu aceasta companie.

miky Sambata, 15 Februarie 2014

salut,de curand am ramas fara job,am depus c.v-ul si la aquila si s-a constat ca m-au sunat destul de repede si foarte insistenti,voi ce spuneti ???? eu nustiu nimic despre ei stiu doar vorbe de parcare....of ce sa fac!!!!!!!!!

Nume Miercuri, 19 Februarie 2014
Ca ce te-au chemat Miky? Daca te-au chemat pt postul de sofer se poate. Iti trebuie 1 an experienta pe comunitate, in cazul in care nu ai, poti face niste cursuri gratuite la ei dar semnezi ca vei lucra minim 1 sau 2 ani la ei, ceva de genul. Se fac permanent angajari, cel putin pt international. Primesti 40 de euro pe zi diurna plus salariu din tara si lucrezi 10 sapt pe comunitate, 3 acasa, si tot asa.
John Sambata, 22 Februarie 2014

Salut baieti,
nu va mai chinuiti. Chiar si cu experienta minima sunt firme in Europa care te angajeaza.Te poti baza pe un salariu pe care il primesti la timp,nu ai treaba cu consumul,cu intretinerea masinii sau cu alte extra obligatii la care recurg ai nostri.La unele ai decontat chiar transportul acasa cu avionul,ai acces la un dus,bucatarie,internet etc.
Lucrez de 3 ani la Kim Johansen.M-am angajat incepator fiind,jobul de dinainte neavand legatura cu ce fac acum.Cu plusurile si minusurile inerente si comparand cu alte firme,sunt multumit pentru situatia de moment.De ceva timp lunar se tin teste de condus in tara,la Cluj.Daca vreti mai multe informatii cautati-ma pe ymessenger,id. vasilebutac.Bafta.

eu Vineri, 28 Februarie 2014
Ce se mai intampla la aquila in 2014?
Ceea ce scrie in anuntul de angajare nu se respecta, adica prima de instalare de 200 e nu exista, iar salariul care se ofera la plecare este de 40e diurna si 608 salariu in tara.
Aceasta este pe hartie.
Banii cu care te alegi dupa experiment raman salariu in tara 608 roni pe luna si un avans de 300 e pe care i-l primesti cat stai pe comunitate.
Socotelile finale sunt menite sa scoata din minti pe cel mai calm om.
Se opreste intreaga factura de telefon indiferent daca vorbesti in interes personal sau pentru firma.
Daca nu ai lipsa la motorina ti-i se imputa kilometri , care de fapt nu exista.
Apropo , cei 300 km promisi la angajare ,alocati soferului, nu sunt recunoscuti ulterior.
In cazul in care incerci sa recuperezi banii prin Itm Prahova, primesti un raspuns dupa 30 zile ca firma trebuie sa faca dovada platii salariului si a diurnei, fapt care nu se intampla,singura sansa fiind actionarea in instanta.
In urma contractului pe care l-am derulat cu aceasta firma m-am ales dupa 2 luni si jumatate de comunitate cu 800 ron salariul in tara (pentru toata perioada) si 300 e.
Pentru restul de bani ma judec in instanta.
Cam asta inseamna Aquila.....
Drumuri bune.
hah Joi, 26 Iunie 2014
salut.....stie cineva ceva de Aquila Ialomita.....? sau cum e ca si agent de vanzari?multumesc
dan baldovin Joi, 26 Iunie 2014

De aquila nu stiu prea multe lucruri , insa stiu ca pe divizia Wrigley au preturi exagerat de mari , in comparatie cu concurenta, insa pun clientul la plata prea devreme ,fapt ce te va face sa pierzi mult teren . De motorina nici nu mai zic,cei 300 de km promisi la angajare nu iti sunt recunoscuti,te vor pune sa platesti si ultimul km in motorina .Mai bine mergi cu masina ta ( ca o paranteza ) . Sunt o firma foarte stricta,unde nu se pot face deloc smecherii,te pot asigura de asta . Tot ce stiu este ca se dau salariile la timp ,insa dupa prima si a 2 luna , ti se vor imputa din bani ,pe motive numai de Aquila stiute . Iti recomand sa lucrezi la ei doar ca ultima solutie . Sper ca ti-am putut fi de folos

dana Marti, 12 August 2014
Noi suntem in proces. Toate acuzele citite aici sunt reale si fondate. Am avut un moment in care au cerut impacare si plata tuturor datoriilor pentru a scapa de plata despagubirilor morale (care nu e chiar mica).
Noi am priceput cum sta treaba dupa angajare, imediat ce am plecat in comunitate. Am fost sfatuiti sa ne facem copii la toate documentele.
Nu am crezut la inceput dar totul a fost real. Dupa aproape 3 luni de comunitate (dormit/spalat/mancat in tir) ne-am trezit doar cu banii de pe RO (aproape 700 lei/luna) si cu 300 euro avas. In rest... tande pe mande... ne-a imputat consum nejustificat de motorina cat sa acopere din salariul de pe comunitate.
JaneD Luni, 25 Aprilie 2016

Am aplicat pentru un job de Junior Buyer. M-a contactat pentru interviu Category Manager-ul. Trebuia sa merg la Ploiesti, acolo unde e Head Office-ul. Desi au sediu si aici in Bucuresti, locul ideal in care directoarea de HR ar putea tine interviurile, comoditatea este mai importanta se pare. M-am hotarat sa ma duc, pe banii mei si pe timpul meu, ca cine stie de unde sare iepurele?! Ajunsa in parcare la Auchan, sa mananc ceva si sa beau o cafea inainte de interviu, ma suna Managerul de Categorie sa-mi zica ca de fapt, am venit degeaba la Ploiesti, ca directoarea de Resurse Umane si-a luat concediu si ca el abia aflase. Adica, respectiva, nici macar nu a avut bunul simt sa sune, sa-mi trimita un mail. Nu m-a mai interesat nicio alta abordare din partea lor, nu mi se par de incredere.

catiush Luni, 28 Noiembrie 2016
Buna,am fost la un interviu la Aquila pt postul de economist.Am tinut interviul cu dl Teodorescu si dupa discutiile avute m-a intrebat ce parere am despre un post la dep tehnicin cadrul diviziei de tonomate de cafea.Ma ajutati cu cateva informatii cei care cunoasteti va rog?Mediu de lucru,salariu....
Multumesc.
CrissCristi Vineri, 3 Martie 2017
Salutare,

Am fost la un interviu la aceasta firma pentru pozitia de Reprezentant vanzari, divizia Elmas.

Sediul este in interiorul Coca Cola, statia de metrou Preciziei, nu arata deloc bine.

Interviul a fost intr-un open space pentru ca nu aveau sala libera de sedinte.

Salariul este salariul minimum pe economie, se ofera masina si portofoliu de clienti, este in Bucuresti si Ilfov dar este posibil sa ai si Teleorman respectiv Giurgiu.

Cu tot cu bonusuri, daca faci treaba poti ajunge la 2300 ron, din spusele intervievatorului.

Mult succes celor interesati!