Forum despre BSB Fashion SA

Iulia Joi, 4 Decembrie 2014
Poate spune cineva cateva detalii despre aceasta firma???
da Luni, 22 Decembrie 2014
Am fost la interviu, a durat 2-3 minute, iar in ziua urmatoare am stat in perioada de proba timp de 2 ore. M-au si angajat, dar nu aceasta era nelamurirea mea, ci faptul ca totul s-a petrecut atat de repede si nu intelegeam de ce, pana cand am inceput sa lucrez la programul normal. Ei au nevoie de oameni urgent. Nu ii intereseaza ce studii ai, cati ani ai, ce experienta ai....pentru ei conteaza doar sa vinzi cat mai mult. Salariul este mic, in comparatie cu alte firme, se lucreaza timp de 8 ore si 30 minute, iar in tot acest timp trebuie sa fii super-multifunctional. Nu recomand aceasta firma!
Alicia Luni, 18 Aprilie 2016
@ da : ai dreptate!
Lumea vine si pleaca din firma, prin urmare au nevoie de angajati urgent! (P.S. e firma greceasca).
Se lucreaza cu target! Daca nu-ti atingi target-ul, te concediaza/te forteaza sa-ti dai tu demisia!
Se sta 8 ore in picioare. Au o politica de marketing foarte agresiva: trebuie sa consiliezi clientul, sa-l determini sa probeze cat mai multe haine, sa-l convingi sa cumpere cat mai multe haine. Spre ex.: vine clienta si vrea sa cumpere un tricou. Tu trebuie sa-i vinzi acel tricou, dar trebuie sa o convingi sa mai cumpere si o pereche de blugi, si o jacheta, si o palarie, si o pereche de pantofi etc. (adica incerci sa-i vinzi o intreaga tinuta). Muzica e data la maxim, prin urmare trebuie sa racnesti ca sa te poti intelege cu clienta sau cu colegele. Firma iti cere sa te implici cat mai mult, atat pe partea de vanzare, cat si la acte, dar te implici degeaba. Nu-ti vor fi recunoscute meritele. In schimb, vei fi certata/penalizata atunci cand vei face o greseala. Salariul e de 1000 lei in mana + bonuri de masa + comision din vanzari (cam 150 lei, daca se atinge target-ul). Ai target atat individual, cat si target pe magazin. Salariul se da in 2 transe: pe data de 05 si 20 ale lunii. Contractul ti-l da de-abia cand pleci din firma, nu la inceput, cand il semnezi (ceea ce mi se pare dubios)...E mult stres, pentru ca trebuie atins target-ul, iar daca nu se atinge, o sa sune managera de la Bucuresti si o sa inceapa cu amenintarile. E un job pentru cei care au experienta in comert si le merge papagalul, astfel incat sa prosteasca clientele sa cumpere. Preturile sunt foarte mari si produsele sunt facute din sintetice (un tricou costa cam 200 lei, o pereche de blugi 400 lei).