Forum despre Deluxe Cards

ta Joi, 27 Februarie 2014
Stiu ca nu se va lua nici o masura impotriva acestei firme (asa cum nu s-a luat nici o masura si in cazul celorlalte firme), insa prin ce voi scrie aici, sper sa le fac mai usoara perceptia fata de aceasta companie celor interesati de ea (in cele din urma, observ ca acest site este mai degraba o metoda de atentionare reciproca, a noastra, sclavii, carora ni se incalca masiv drepturile si nu numai. Fiindca in rest, organele statului nu dau dovada de bunavointa...o singura privire la ceea ce s-a scris si se scrie in continuare pe acest site si pot avea o infinitate de dovezi contra multor companii).
Pentru postul de "Operator procesare text si imagine" (sau "Operator xerox" asa cum era descris postul in oferta de munca pe care au postat-o. Nu stiu de ce sunt doua denumiri pentru acelasi lucru.), salariul este de 900 lei, plus bonuri de masa (ajungi la 1100 lei), plus comision pe baza volumului de munca primit (nu stiu ce procent are acest comision). Contract de munca, insa nu tot pachetul salarial este speculat pe contract: ai 850 lei brut pe contract, iar in mana ramai cu 620 lei net (fiindca se impoziteaza bonurile de masa). Diferenta (adica banii pana la 900 lei + comisionul) o primesti "pe statul de plata" (asa mi s-a comunicat), sub forma de prima (iar tot acest numit "pachet salarial" il primesti pe card raiffeisen). Nimic iesit din comun, ca doar in tara asta un procent covarsitor este ocupat de firme de genul care fac evaziune fiscala, totul pe seama angajatilor, ori ofera munca la negru. Numai ca eu nu am acceptat niciodata asa ceva si nici nu voi accepta vreodata. Programul de lucru: de luni pana vineri, intervalul orar 09:00 - 18:00. Sediul lor este localizat pe strada Nicolae Balcescu, nr. 65 A, comuna Dobroesti, judetul Ilfov (acolo unde am participat la interviu). Sper ca v-am putut fi de folos. Iar celor care in continuare doresc sa se angajeze la aceasta firma, trebuie sa spun ca imi pare rau pentru voi.