Forum despre Digitech Distribution

ADMIN - undelucram.ro Marti, 17 Septembrie 2013

Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma Digitech Distribution, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de Digitech Distribution.

JSM Vineri, 8 Noiembrie 2013

Dezorganizare si lipsa de sustinere din partea celor de acolo. Nu recomand.

Johnny Luni, 24 Martie 2014
putem primi niste informatii detaliate, despre mediul de lucru, colegi, sefi, etc ?

multumim !
Johnny Miercuri, 26 Martie 2014

Revin eu dragii mei cu detalii, despre firma de distributie si pozitiia lor de Area Sales Manager.

Sunt contactat cu o zi inainte de a primi aceste mesaje de o domnisoara, trecand peste 10 minute de discutie putin cam aprinsa din partea domnisoarei, imi spune la final (insistand si eu pe acest lucru ca imi va confirma adresa si ora in ziua curenta, i-am explicat ca am un job si trebuie sa stiu macar cu 1 zi inainte) ca revine in maxim 1 ora cu detaliile interviului, lucru care NU s-a intamplat. A doua zi se intampla urmatorul lucru, via SMS:

Buna dimineata!
va asteptam la interviu astazi la Ora 17:00 in Bulevardul Regiei nr 2,sector 6.pentru alte indicatii ma puteti suna!

EU:

buna dimineata, v-am rugat ieri sa-mi confirmati pe email, adresa exacta si ora interviului, din pacate nu ati facut-o, astazi nu pot ajunge, am alte probleme de rezolvat, daca credeti ca putem sa "postpone the meeting" va rog sa ma anuntati cu cel putin 1 zi inainte, cu stima, Johnny (acesta fiind nickname-ul folosit pe acest site, nu m-am semnat asa in nici un caz)

O zi buna!

EU:

imi pare rau daca v-ati simtit ofensata, va asigur ca nu asta a fost intentia mea, se pare ca daca ai bun simt in Romania si tratezi persoanele cu respect se interpreteaza alte chestii, de natura lor urate, lucru nu tocmai normal, dar sunt prins intre orase si nu am cum sa ajung, am crezut ca v-ati razgandit cand nu am primit acel e-mail de confirmare si de aceea mi-am "anulat fereastra" interviului cu dvs, imi pare rau ca va dau aceste mesaje acum si va asigur ca inteleg perfect ceea ce faceti si cat este de frustrant cateodata dar am un job foarte solicitant si nu pot face fata cateodata cerintelor din exterior, in continuare va doresc o zi frumoasa si sper ca nu v-am suparat :)

EA:

Acesta a fost un test de reactie,parte a primului interviu.
Se pare ca nu ati trecut mai departe!
O zi buna!

EU:

cred ca glumiti nu ? :)) v-am explicat frumos ca netinandu-va de cuvant cu, confirmarea locatiei, mi-ati facut imposibila intalnirea cu dvs. rugandu-va, pe cat posibil sa reprogramam. Acum suntem deja la interviu fara sa ne vedem si deja dau teste ? sincer imi pare bine ca n-am venit si va asigur ca de fapt "reactiile dvs." vor fi cele "care nu au trecut mai departe" dvs. faceti HR? sunteti o gluma buna, vizionati un filmulet pe youtube despre HR, poate mai "prindeti" cate ceva, eu va doresc o zi buna si succes in a gasi un subiect pe placul dvs, care sa treaca toateee testele ascunse via SMS ale marii dvs. companii in care lucrati :) p.s: s-ar putea sa fi inventat un nou sistem: preinterviuri via SMS la ora 9 dimineata, reprezinta cheia unei recrutari eficiente ! ah sa nu uit, dupa ce v-ati semnat ironic si m-ati flituit urandu-mi o zi buna :)

Anexez acestui review si pozele respective in discutia mea cu domnisoara  :)
(imi pare rau daca fac reclama prin link-urile de upload, nu am vazut optiunea de a adauga poze sau ceva similar):

Poza 1:
Poza 2:
Poza 3:
Poza 4:
Poza 5:

Sincer, parea promitator, dar atitudinea unor "meseriasi" in HR te lasa cu un gust amar.

sss Joi, 27 Noiembrie 2014

Va spun eu din proprie experienta de anume inseamna Digitech. Am lucrat 3 luni dupa care mi s-a spus ca nu sunt conform.Firma se lauda ca face parte din InterAgro, cea mai buna solutie de vanzare pentru ei asta este. Partea proasta este ca Ioan Niculae nici nu cred ca stie ca are firma asta! Salariul 1500 lei, comisioane mici, target mare, suport 0. Se cere profesionalism dar nu se ofera nimic in schimb! Masina de serviciu se lasa omului de vanzare doar cu inregistrarea kilometrajului, urmand ca la orice salariu acei bani sa fie platiti de catre angajat fetei de la receptie fara a se elibera vreun document justificator! Nu va recomand sub nici o forma mai ales ca oameni dispar foarte repede.

Roxana Toader Luni, 8 Decembrie 2014
Dupa ce am citit aceste afirmatii am hotarat sa-mi exprim si eu parerea cu privire la experienta pe care am avut-o si o am in cadrul companiei Digitech Distribution. Consider ca ...