Forum despre DPR Dräxlmaier Procese de Productie Romania - DTR Dräxlmaier Sisteme Tehnice Romania

ADMIN - undelucram.ro Luni, 1 Octombrie 2012
Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma DPR Dräxlmaier Procese de Productie Romania, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de DPR Dräxlmaier.

JOHN Luni, 7 Aprilie 2014
As dori va rog o parere obiectiva despre Draxmaier Pitesti...
ex-angajat Miercuri, 9 Aprilie 2014

@John: vrei o opinie pt productie sau IT.
Eu am lucrat in IT... salarii bunicele pentru Pitesti, depinde pe ce pozitie mergi si care e experienta ta. Ca developer poti castiga mai mult decat media pe alte departamente. Socializare ok, depinde si de tine cum stii sa te integrezi, in ultimii ani petreceri de craciun si vara.
prima de 8 martie pt fete si de pasti pentru baieti 150, prima de vacanta 600, prima de craciun 150, diurna pt tara 40 ron impozabili, pt strainatate intre 20-35 euro, in functie de tara. Cazarea pt delegatie include si mic dejun, pranz si cina le platesti din diurna
zile de concediu mai multe ca la stat.
bonuri de masa cu valoare neactualizata, adik valoare din anul trecut.
din punct de vedere HR, concediu medical, bani pentru nou nascut, casatorie etc se dau si se respecta ad literam.
Sanse de promovare pe departamentele noi dezvoltate, in cele in care deja exista sefi mai putin.
Training-uri interne.
Managementul pe IT pentru Pitesti este ok, cel putin la nivel informativ de suprafata.
Pontarea se face la minut si poti sa recuperezi orele suplimentare, de platit nu se prea platesc.
Interviu.... tehnic cu managerul departamentului si cel putin o lata persoana din departament, dk se da ok-ul se merge la un al doilea interviu cu partea germana dk aceasta exista, interviul de oferta cu managerul IT Pitesti si atunci stii ca esti sau nu acceptat.
cam asta.... foarte obiectiv

adi Vineri, 9 Mai 2014
As dori o parere despre Draxlmaier timisoara departamentele proiectare si productie
blue Vineri, 6 Iunie 2014
imi puteti spune ce presupune postul de Referent prelucrare comenzi la satu mare?
anonim Sambata, 9 August 2014
@John
am lucrat apox 4 ani in DTR si am cunoscut colegi si din Pitesti, daca mai sti interesat pot sa ti zic care era atmofera acolo .
andrei Vineri, 7 Noiembrie 2014
Salut
Stie cineva ceva legat de Database Administrator? Salariu, conditii de lucru, interviu ...?
Multumesc
andrei Duminica, 16 Noiembrie 2014
Chiar nu stie nimeni nimic?
ex-angajat Marti, 18 Noiembrie 2014
@Andrei
pai tot ce trebuie sa stii, este sa administrezi baze de dat. lucreaza cu oracle. salariu depinde de tine. nu-i ca la oracle.
IoanV Miercuri, 10 Decembrie 2014

In DRX la angajare trebuie sa semnezi in cat aditonal la contract care te obliga sa stai in firma 2 ani, daca nu trebuie sa platesti vizitele in Germania sau unde te mai trimite.
Eu am fost fortat sa imi bag demisia pentru ca nu am vrut sa fiu obligat sa raman la ei.
Pentru 3 sapt in Germania au calculat cam in jur la 4000 de Eur.

ex-angajat Vineri, 12 Decembrie 2014
@IoanV eu cred ca ai facut niste cursuri cand ai fost in Germania. Nu se plateste, nu se face contract aditional daca te duci in Germania sau oriunde altundeva la proiecte. Nu mai induce lumea in eroare.
anonim Sambata, 3 Ianuarie 2015
@ex-angajat,
cred ca IoanV are dreptate in legatura cu acele contracte aditionale si cu obligarea la demisie. Eu chiar a trebuit sa stau la ei 2 ani pt un curs in Romania, nu in Germania. Acum daca nu ai de ales..