Forum despre F64 Studio

alessa Vineri, 15 Februarie 2013

Am fost la 5 interviuri la ei, pt un post de organizare cursuri si expozitii. M-a placut dna de la HR, m-a placut dir general si cand credeam ca urmeaza finally sa discut salariul, m-am intalnit cu o dir adjunct, nu-i retin numele. Frustrata maxim pt ca s-a schimbat la fata cand m-a vazut. Daca stiam ca ma vad cu ea, ma duceam imbracata in trening pt ca se pare ca o femeie aranjata o sperie. Spunea Marian Alecsiu sa-si doreste sa faca un mediu de lucru mai organizat si mai spre corporatie. Mare greseala, era printre putinele firme in care mediul de lucru era placut pt angajati din ce stiam. Oricum, este un mediu pt barbati, de genul rockeri. Cei care pun accent pe felul in care arata nu au ce cauta acolo. Oricum nu intra:))

andrei Duminica, 27 Octombrie 2013
De ce credeti ca de cateva luni, pe site-ul lor, apar constant locuri de munca?
Magazine noi n-au deschis..
bribi Marti, 6 Mai 2014
Am fost la interviu la ei pentru postul de coordonator marketing acum un an. Totul a decurs ok, am ajuns pana la al doilea interviu, la care am fost destul de dezamagit. Intrebarile de la acest al doile interviu m-au facut sa-mi dau seama ca ca as lucra cu niste oameni cam ciudati. Nu cred ca la un interviu de angajare e ok sa pui in balanta zodia viitorului angajat sau sa ii spui ca in firma e dezorganizare si ca toti angajatii fac doar ce vor si ca nu mai pot fi stapaniti...Concluzia fost ca mi-au respins candidatura pe motiv ca au gasit alt candidat mai potrivit. Poate ca era intr-o zodie mai buna :))