Forum despre GKFX Forex

ADMIN - undelucram.ro Duminica, 30 Septembrie 2012
Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma GKFX, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de GKFX.

Paul Joi, 5 Decembrie 2013
Am fost la interviu. Trebuie sa contactezi clientii si sa ii convingi sa investeasca pe pietele de capital. Prima luna nu se ofera salariu, doar commision, iar dupa acea 900 lei + commision, care din cate am inteles este destul de constistent. Trebuie sa stii sa vinzi, sa suporti tot felul de clienti la telefon, etc.
mee Duminica, 8 Decembrie 2013
multumim pentru info Paul ....ce salariu mititel...
Nisa Miercuri, 11 Decembrie 2013
Paul ai fost chemat la interviul in urma aplicarii cv-ului pe site-ul ejobs? Eu am aplicat saptamana trecuta la un anunt la ei si m-au chemat maine la interviu, dar dupa ce am vazut ce ai scris tu, parca nu m-as mai duce...
Paul Luni, 16 Decembrie 2013
Da Nisa, am aplicat pe ejobs.
Salariu Luni, 16 Decembrie 2013
Ala e salariu ma? Pe foamea asta pe cine sa convingi sa investeasca pe niste piete imaginare?
Onofrei Marti, 17 Decembrie 2013
V-as sugera sa fiti cel putin prudenti cand mergeti la genul asta de firme. Tipul cu care am tinut interviul mi-a indrugat verzi si uscate despre miile de euro pe care le poti castiga din comisioane, laudandu-se cat de multi bani scoate. Ma bucur pentru el dar nu prea merge genul asta de vrajeala. Adevarul gol golut esta ca tot un parlit cu 950 de ron esti. nimeni nu iti garanteaza ca vei castiga ceva in plus. Daca va considerati vanzatori inascuti sau sunteti versati in brokeraj atunci duceti-va. Daca sunteti studenti, entry level sau nu aveti tangenta cu domeniul nu are rost.
Trader Luni, 23 Decembrie 2013
Adevarul este ca ei nu traduiesc nimica. Ei sunt practic call center.
idioti Luni, 24 Februarie 2014
Urasc genul asta de firme care nu specifica pe site-urile de joburi, cu ce se ocupa mai exact firma lor de 2doi bani...M-am saturat de astia cu Forexu' lor si tot felul de vrajeli ieftine si salariile lor de catralioane de euroi..
Tu stai ca idiotu...sa-ti iei liber sa vorbesti cu sefii ca nu vii la munca si cand colo iti pierzi timpul degeaba ca te suna un inapt care abia rupe doua cuvinte de engleza din care nu intelegi nimic - sa te cheme la cel mai smecher interviu -
Ar trebui sa existe o rubrica de reclamatii pe bestjobs/ejobs pentru genul asta de companii no-name!
Grrr..
Caplenski Joi, 10 Aprilie 2014
Ma, mie imi merge bine la firma, cat despre detalii ale firmei un simplu search pe google nu e greu :D
GKFX Romania Joi, 10 Iulie 2014

Am lucrat la GKFX si nu va recomand sa va duceti cumva la interviu daca va suna. In primul rand salariul fix este de 900 de lei + comision si salariul fix il iei dupa 2 luni de munca. Practic prima luna cica este treining , 4 zile unde te tine cate doua ore pe zi de la 10 pana la 12 unde nu intelegi mai nimic si apoi restu de luna suni clienti si 0 rezultate. Dupa prima luna managerul te consoleaza spunandu-ti ca nici el nu a facut nimic in prima luna si apoi a castigat.....blabla nu-si da interesu sa te ajute sa-ti faca o strategie sa-ti arate un grafic ....nimic .... dupa a doua luna 0 rezultate si tot asa .ce v-am povestit aici reprezinta 10% din cate mai am de povestit dar prefer sa le tin pentru mine.