Forum despre Global Personal Management SRL

ADMIN - undelucram.ro Luni, 4 August 2014

Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma Global Personal Management SRL, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de Global Personal Management.

Mica1975 Vineri, 22 August 2014
A plecat cineva prin aceasta firma la lucru in Germania? Eu de ceva timp sunt tot amanat de pe o saptamana pe alta.
wolf 29 Duminica, 24 August 2014
A plecat cineva cu aceasta firma ? ca eu am dosarul la ei pt.Germania, de 2 luni si tot ma amina, am depus dosarul in iulie si sunt curios daca a plecat cineva curand cu ei
Strayck Marti, 2 Septembrie 2014

Ce pot sa-ti spun despre firma asta. Eu am plecat cu iei in Germania Hamburg pe banii meii si acolo nu era ce neu spus si neu lasat pe mina unui turc..nici de cum la depozit la neamt.. iar banii nu ai sa vezii..Am plecat de acolo ca am avut banii la mine.. asa ca amult sucesscu eii: si nu am fost singur..am fost cu inca 7 persoane....

gpm Joi, 11 Septembrie 2014
din cate stiu eu, reprezentantul firmei a fost cu voi si a platit o parte din drum, ba mai mult decat atata va rugat sa ramaneti pt a depune plangere impotriva anagajatorului si a reglemanta situatia.
oana Joi, 9 Octombrie 2014
Am bagat dosarul de doua luni de zile la oradea si ma tot amana de pe o saptamana pe alta. Totusi,ne poate spune cineva daca a plecat cu aceasta firma? Sau daca stie cineva o alta firma serioasa cu care a plecat la munca in strainatate si s.au tinut de cuvant.
anonim Joi, 9 Octombrie 2014
am sunat azi la firma si au promis multe. din atatea comentarii negative nici nu are rost sa incerc nimic. intr-adevar, nici o firma serioasa nu cere banii in avans
Dragos Joi, 9 Octombrie 2014
Daca voi sunteti creduli si dati bani ce sa va fac. Parca cautati job nu dadeati imprumuturi....
wolf 29 Duminica, 12 Octombrie 2014
Si totusi a plecat cineva ? raspunsul lui Strayck este neconcludent ,a fost cu ei la Hamburg si dupa aceea ce a facut? pe mine ma tot pacalesc de 3 luni ,oricum nu mai am sperante ,asa se fac banii in Romania .......
www Marti, 14 Octombrie 2014
mai ii cineva programat pentru plecarea din 30 octombrie la fabrica/depozitul de cosmetice?
deea Miercuri, 15 Octombrie 2014
Am depus actele pentru plecarea in germania la fab de cosmetice dar nu am primit nici un raspuns dar nu au trecut cele 15zile sper sa ma sune
www Miercuri, 15 Octombrie 2014
nici la mine nu au trecut cele 15 zile, sper sa sune..... la semnarea contractului mi sa adus la cunostinta ca pe data 30 oct. va fi plecarea....
te rog/va rog sa ne tineti la curent cu noutatile.
deea Miercuri, 15 Octombrie 2014

Dumneavoastra a-ti semnat contractul de munca sau cel de mediere?

wolf29 Joi, 16 Octombrie 2014
e vrajeala cu 15 zile............ asa mi au spus si mie acum 3 luni,dupa aceea o sa ti spuna ca nu depinde de ei ci de firma de recrutare din Germania,daca esti norocos sa te aleaga nemtii pleci ,daca nu stai pe bara si astepti,in contractul de mediere ei spun ca firma face diligenta catre firma germana, nu ca asigura locul de munca,la telefon iti promit marea cu sarea dar nimeni nu posteaza ca ar fi plecat cu ei si care sunt conditiile de acolo
www Joi, 16 Octombrie 2014
da am semnat, cel de mediere, cel de munca se va semna in germania din ce am inteles.
deea tu tot pentru fabrica din hannover?
deea Vineri, 17 Octombrie 2014
Da tot la acea fabrica.nu stiu c sa zic sa speram la o minune si sa plecam...
deea Vineri, 17 Octombrie 2014
Www ai mai fost sunat/a d ei?mievnu mi-au zis data plecarii...au zis maxim o luna d cand am depus toate actele..
www Vineri, 17 Octombrie 2014
nu m-au sunat, au zis ca o sa fim contactati cu 5-8 zile inainte de data plecari.
cand am fost la oradea la semnarea contractului de mediere au spus ca pe 30 oct. ii plecarea, zilele trecute am sunat la numarul din contract sa vad daca ii complet dosarul si ala ce a raspuns era mai confuz de situatie nu stia mai nimic.... si a spus ca ii posibil sa fie 4-5 zile dupa 30 oct. ca nu sunt gata actele.
nu stiu ce sa mai zic sau sa mai cred... nu putem decat sa asteptam data promisa, daca gaseam forumul asta inainte de bagarea dosarului ma gandeam de 10 ori inainte...
..... Luni, 20 Octombrie 2014

Salut. Firma asta doar ia banii de pe oameni , am semnat contract cu ei acum 6 luni si nu am primit nici un telefon nici pana in ziua de azi , doar eu iam sunat si normal ce sa zica " nu am primit nici un contract pe numele dumneavoastra si sa revin cu un telefon pe saptamana viitoare sau peste 2 saptamani " de fiecare data cand am sunat tot acelasi raspuns mi la dat. Deci parerea mea e ca nu pleci nici unde , si am dat 450 lei asa moca ca sa se foloseasca ei de acei bani.

.... Luni, 20 Octombrie 2014
preluarea dosarului dureaza 15 zile lucratoare de la primirea tuturor documentelor cerute , iar plecare dupa minim 15 zile de la prelucrarea dosarului, AWESOME , si eu nu am primit nici macar un telefon de la ei in 6 luni de zile :)