Forum despre Guillemot Romania SRL

Andreea Marti, 31 Iulie 2012
Este cea mai frumoasa experienta. Eu lucrez pe partea de technical support, ceea ce se stie ca este destul de stresant, insa mediul de lucru si colegii fac totul mai frumos.
Luci Joi, 25 Octombrie 2012
Si ce salariu e pe support? merci
Anonim Vineri, 26 Octombrie 2012
depinde de limba, oricum peste 400-500 de euro ;)
Ana Luni, 29 Octombrie 2012
Buna! M-ar interesa in ce constau interviurile la Guillemot. Multumesc!
Ioana Luni, 29 Octombrie 2012
Ana: depinde de departament. la care anume te referi? suport tehnic, programare/testare, HR, conta?
madalina Marti, 30 Octombrie 2012
Buna! cam ce salarii sunt pe Technical support, lb.italiana? Se ofera si bonuri de masa, bonusuri? Multumesc frumos!
Ioana Marti, 30 Octombrie 2012

pe suport italiana incepe de la 450€ din cate imi mai amintesc eu. la asta se adauga un bonus lunar (nu stiu exact cat e, 50€ plus parca).

bonusuri de masa da se ofera si la fel tot ce mai ofera Ubisoft pt. ca fac parte din aceeasi firma mama cu ubisoft, gameloft si guillemot (stiu ca mai era sala de relaxare, fitness, abonament la clinica).

Ana Miercuri, 31 Octombrie 2012
Buna, Ioana! Ma refer la departamentul ce ofera suport tehnic. Ms frumos!
Ioana Miercuri, 31 Octombrie 2012
Ana: sunt 3 interviuri: primul general, o discutie generala. al doilea e testul de limba. te suna cineva nativ pt. o discutie tot asa generala, dar in limba respectiva. si ultimul interviu e cel cu managerul de proiect.

bafta
madalina Luni, 5 Noiembrie 2012
Ioana: multumesc mult pentru informatii. in afara de pauza de masa, iti mai poti lua pauze gen 5-10 minute? Acces la internet exista, sau paginile gen facebook, yahoo au accesul blocat?
Multumesc!:)
Ioana Luni, 5 Noiembrie 2012
nu sunt probleme cu genul asta de restrictii, iar despre atmosfera (incluzand mini pauze) confirm ce a spus Andreea intr-un post mai sus ;) tu sa inteleg ca esti in proces de recrutare? nu stiam ca au ceva disponibil acum (eu am lucrat demult la ei).
madalina Luni, 5 Noiembrie 2012
da, sunt in proces de recutare pe lb.italiana...eu am mai lucrat la un call center si pauza de masa era de 15 minute, nu aveam acces la internet..e destul de urat:)
Ioana Luni, 5 Noiembrie 2012
aaaaa, pe italiana :)))) pe vremea mea erau vreo 3 telefoane pe zi ;)

pauza de masa e de o ora apropo, pe langa celelalte pauze (in fine, depinde si de activitate).

in ce stadiu esti cu interviurile? ce ti-au zis pana acum?
madalina Marti, 6 Noiembrie 2012
asta ma speriau si pe mine, telefoanele:)))am inteles ca media ar fi cam de 20/zi. o sa am ultimul interviu, cel cu managerul:) nu prea stiam nimic despre companie:)
cristina Vineri, 9 Noiembrie 2012
Buna Ioana! salariul de 450-400 E este cel net? echipa/managerul cum sunt! multumesc!
Ioana Marti, 13 Noiembrie 2012
echipa e super ok si da, salariul este cel in mana.
Andreea Marti, 13 Noiembrie 2012
Nu trebuie sa va sperie telefoanele. Exista perioade cand sunt putine si altele cand sunt ceva mai multe, dar nu peste ce s-ar putea face fata. Salariul este foarte ok, in special comparand cu ce este acum pe piata si volumul de munca, bonusuri si bonuri de masa se ofera, in caz de over time (desi nu a mai fost vorba de ceva timp de asta) se platesc orele. Exista si extra beneficii: health insurance, sala de fitness, cantina cu preturi mici si mancare ok.
Acces la Internet este, dar este bine sa nu se exagereze cu statul pe site-uri, messenger etc. Pauza de 5 minute iti poti lua cam la 1 ora, 1 ora jumatate (depinde de volumul de munca), iar pauza de masa este de 30- 60 de minute.
cristina Vineri, 23 Noiembrie 2012
buna! bonusurile se iau intotdeauna? care ar fi criteriile de bonusare?
Ioana Vineri, 23 Noiembrie 2012
da bonusurile sunt lunar dar din cate mai stiu sunt personale un functie de tine si de ce ai facut in luna respectiva. e adevarat ca depinde si de actvitate parca, unii sunt mai ocupati ca altii.
alina Marti, 4 Decembrie 2012
hei! imi putei spune, va rog, la ce clinica este asigurarea medicala?