Forum despre Job Mayer Vermittlung SRL

marita Joi, 23 Mai 2013
Buna seika, imi pare rau de experienta ta avuta cu firma job mayer vermittlung, nu stiu insa cat este adevarat din ceea ce scrii tu pentru ca eu am fost la lucru in Germania prin aceasta firma si am fost destul de multumita. Eu am mers la capsuni in 30 mai 2012 impreuna cu inca doua prietene (vecine) si inttradevar am platit si eu taxa de inscriere si comisioanele asa cum sunt trecute pe siteul lor, pentru ca acestea sunt conditile impuse de agentier si nu ma obligat nimeni sa merg prin ei la munca. Am verificat si eu inainte daca firma nu este tepara si am vazut ca e ok,este inregistrata si duc de mult timp oameni la lucru in Germania. Oricum daca era o firma tepara nu afisau pe site toate conditile de recrutare si comisoanele si taxa de inscriere, nu se ascund cum fac altii tepari, e de apreciat ca iti spune clar de la inceput ce taxe au. Am vorbit si eu la telefon cu o tipa draguta nu mai stiu cum o chema, dar mi-a explicat de la bun inceput cum sunt conditiile de munca in Germania, care sunt pretentiile patronilor, care sunt conditiile de munca si cat pot castiga. E clar ca interesul meu a fost sa muncesc cat de mult cad oar eram platita dupa munca depusa si pot sa spun ca m-am intors cu bani pe care in Romania nu ii puteam castiga nici in 2ani. Unde am fot eu cu prietenele mele mancarea a fost buna conditiile de cazaqre nu au fost excelente, dar am avut unde sa dorm sa mananc si sa fac dus si chiar sa ne gatim cand aveam pofte. Firma ne-a dus de acasa din Sibiu pana in Germania cu autocaru si cu microbus pana la patron la ferma si ne-a dus si inapoi, am platit transportul care oricum trebuia sa-l platim indifferent cu ce firma mergeam, si poate nu ne duceam pana la patron. Oricum maine am sa sun la ei pentru ca annul acesta vreau sa merg impreuna cu sotul, sa vad ce oferte au pentru annul acesta. Eu sper sa aveti noroc toti cei care mergeti cu acesasta firma ca eu una pot sa o recomand si sunt multumita. bafta
Costi Joi, 23 Mai 2013
Mai oameni buni nu stiu la ce v-ati asteptat , este evident cand mergeti la cules de ... , nu prea conteaza ce , peste tot se plateste in functie de cat culegi sau cate ore stai pe camp.

Este evident ca oamenii aia care stau 14 ore pe camp stau pentru ca sunt platiti la ora si stau cat de mult pot pentru ca sa castige cat mai multi bani, ca doar nu sau dus in germania sa lucreze 8 ore si dupa sa piarda timpul, asta puteau sa o faca in romania.Asta inseamna munca in agricultura intr-o tara straina.

OAMENII sau dus sa castige BANI.

Eu personal n-am fost cu Job mayer insa am cunostinte care au fost si castigau in jur de 1300-1600 pe luna.
Andreea Joi, 23 Mai 2013
Am tot citit comentariile lasate pe acest site si observ multe nemultumiri in legatura cu acesta firma de joburi. Numele meu este Andreea si am fost plecata si eu prin intermediul acestei firme in vara anului trecut, am aflat de aceasta firma de la o o matusa a unei prietene care a fost plecata in Germania mai multi ani, am fost foarte stramtorata cu bani si am decis sa plec si eu. M am informat in legatura cu regulamentul de plecare si banii pe care trebuie sa ii dau si am decis ca o sa incerc,oricum inainte sa plec am m-ai intrebat in mai multe parti sa fiu sigura ca este in regula si am primit raspunsuri pozitive. Mi s-a propus sa plec la capsuni, am vb cu doamna care facea recutarile si mi a spus ca doar aici m ai au locuri libere si am acceptat. Eu am fost multumita de conditile intalnite acolo, erau modeste dar nu am simtit ca ar fi ceva neinregula. programul de munca l am stiut inainte sa plec mi s a spus toate conditile si regulile ce trebuie indeplinite . Eu una am fost multumita si va recomand aceasta firma pentru ca sunt seriosi si chiar informeaza oameni corect! Toate probleme voastre, cei de mai sus care nu ati fost multumiti provin din LIPSA DE INFORMARE, normal ca daca nu intrebi ce nu ti e in clar sau nu citesti un contract care ti l pune pe masa la semnat apar probleme si nemultumiri! O seara placuta
seika Joi, 23 Mai 2013
pai nustiu cum ma informat asa de bine...daca a zis ca ne da 5 euro pe luna si ne duce la castraveti, si am ajuns la capsuni si la 3 euro pe ora ce voi ati primit mancare de 20 euro pe zii ?
Nu era o problema de mancare ca am avut pentru o luna ca doamna din Arad nea zis ca trebuie sa ne descurcam cu mancarea dar cand am ajuns acolo ni sa zis ca primim si mancare
nico Joi, 23 Mai 2013
pana ati iei mancare ce ati trebuie pentru acolo comisionu si transportu acolo ajungi
serena Joi, 23 Mai 2013
Am citit toate comentariile mentionate anterior si incerc sa inteleg unde este problema.De fapt fiecare persoana care merge in Germania merge sa castige mai multi bani ,bani care nu pot fi castigati intr-o luna aici in Romania .De aceea este normal ca fiecare sa traga cat mai mult pentru el.Cunosc foarte bine aceasta firma intrucat mai multe cunostinte care au plecat in Germania prin intermediul ei si au fost foarte multumiti.Evident ca fiecare a citit sau a luat cunosinta de conditiile de lucru.Persoanele nu au spus nimic despre probleme sau neplaceri avute acolo si chiar mi-au recomandat si mie aceasta firma.Cred in continuarea ca daca se studiaza TOATE DOCUMENTELE puse la dispozitie de catre firma nu pot aparea astfel de probleme!!!Si pentru ca am studiat mai mult despre aceasta firma RECOMAND si eu ,la randul meu aceasta firma de joburi!!
dana Joi, 23 Mai 2013
Vad com si nu stiu ce sa mai cred dar dac vi cu doua mi de. E in 2 luni in rom nu iti da nimeni atatia bani chisr dc muncesti de te spetesti
dana Joi, 23 Mai 2013
Si eu plec in germ la sf lunii dar stiu ca e ffff mult de munca si la cules d capsuni se plateste in acord adica la ladita si in rest se plateste la ora dar dac vin cu 2000 de E in 2 luni eeeee super
alina Joi, 23 Mai 2013
Ref la com seika mie dna bianca mi a spus de manusi si de haine groase si a zis ca sal e minim 800 e pe luna dar poti castiga fff bn dc muncesti
raluka Joi, 30 Mai 2013
buna ziua doamna lenuta imi puteti lasa un nr telef
nikol Joi, 30 Mai 2013
da chiar iti prromit marea cu sarea astia la tel . aveam de gand sa plec dar bine ca am citit ce ati scris voi aici. oricum cer prea mult comision pt niste oamenii simpli
iasi Marti, 30 Iulie 2013
cate persoane naive pe aici, cum sa dati fratilor banii inainte la tot felu de anonimi dubiosi, ce aveti in capu ala, castraveti ?
mire Joi, 30 Ianuarie 2014
panala urma a fost cineva multumit de firma asta/?merge cineva anu asta cu ei si cand finca vreau si eu sa merg.astept raspuns
amalia Duminica, 2 Februarie 2014
eu as vrea sa plec in mai la capsuni.cine mai merge?
Vadim Tudor Miercuri, 5 Februarie 2014
Doamnelor si domnilor, nu se plateste nici un ban in avans, daca tot au contracte directe cu patronul se pot platii banii la primul salariu nu? este la mintea cocosului, nu mai dati banii inainte ca ramaneti fara ei
mausflory Vineri, 14 Februarie 2014
as vrea sa merg si eu cu aceasta firma.am vb cu ei la tel si au parut destul de seriosi.este cineva care a trimis actele si banii?
floarea Marti, 18 Februarie 2014
buna ziua ....as vrea si eu sa merg si eu cu aceasta firma job mayer vermittlung srl , spuneti -mi si mie daca este o firma de incredere si daca a mai fost cineva plecat , astept raspuns ..
amalia Duminica, 2 Martie 2014
eu cu o colega am trimis actele si banii si ne.au sunat.Ne.a trimis pe mail un formular care trebuie sa il semneze de la primarie si a ramas ca ne suna cu 2 saptamani inaintea plecarii
floarea Luni, 3 Martie 2014
buna amalia , de unde esti din ce judet ?...cum putem lu.a si noi legatura amalia ?
miha Joi, 6 Martie 2014
buna seara si eu doresc sa plec la capsuni in mai am primit si eu formularul .daca doreste cineva sa ia legatura cu mine: ramonapop3108@yahoo.com