Forum despre Logistica Muncii Externe SRL

ADMIN - undelucram.ro Vineri, 13 Iunie 2014

Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma Logistica Muncii Externe SRL, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de Logistica Muncii Externe.

mari Marti, 24 Iunie 2014
stie cineva ceva despre logistica munci externe arad ce ziceti sunt serios sau nu?
natalia Duminica, 29 Iunie 2014
Si eu am facut contractul cu LME Arad in mai si a trecut mai bine de o luna si nici un semn nimik,plecarea trebuia sa fie la jumatea lunii...teapa!!!
alin Miercuri, 2 Iulie 2014
MAI POATE CINEVA SA OFERE DETALII DESPRE LOGISTICA MUNCII EXTERNE ARAD?
alin Miercuri, 2 Iulie 2014
Cine poate s-a explice exact despre ce este vorba in link?
NICU Miercuri, 9 Iulie 2014

DIN LINK-UL TAU ALIN AM INTELES CA FIRMA E IN INSOLVENTA. DACA ESTI DISPUS NE INTALNIM MAI MULTI SI MERGEM LA EI SA VB FATA IN FATA.

NICU Miercuri, 9 Iulie 2014
MAI BN SUNAMA 0752461059
Ionut Joi, 10 Iulie 2014
Ati hotarat ceva cu LME ?, am o luna de cand astept , si nimic , sun si ei imi raspund ca nu mia venit contractul din germania , trebuie sa astept sa ma aleaga angajatorul de acolo , dupa cati candidati sunt la LME mi se pare ca nu prea multi o sa mearga la munca, daca aveti ceva detalii anuntati?
pepe Joi, 7 August 2014
Trebuia sa ma anunte in 6 sau 7 august pentru plecarea din dimineata de 8 august. Nu am fost anuntat.
Am insistat pe telefoanele date in contract: NIMIC
Am revenit la telefoanele domnisoarelor cu care am vorbit de la bun inceput - cand am adus vorba despre felul informari despre plecare AU INCHIS TELEFONUL. Am luat alt numar din cele enumerate din anunt si am sunat iar. Dupa ce am asteptat 16-18 minute ma preluat dar cand am adus vorba de plecare mia INCHIS.
acesta este experienta mea cu LME.
Se pare ca nu sunt seriosi ba mai mult profita pe urma noastra care le acordam incredere.
Oare ce o sa se intample cu datele noastre personale ce au ajuns in mainile lor???
Am verificat firma la care ar fi trebuit sa merg - i-am sunat in germania dar nu au auzit de LME e cam ciudat!!!!
nicu Duminica, 10 August 2014
Daca cineva mai stie ceva despre plecari sau daca a mai vorbit cu ei recent,va rog scrieti noi asteptam de 3 saptamani sa plecam.trebuia sa plecam pe 25 iulie sau sunati ma la 0768862732
Alex Marti, 12 August 2014
LME ARAD......am depus actele acum doua luni impreuna cu 4 prieteni si inca nu nea sunat nimeni.......am sunat noi de nenumarateori ori dar de fiecare data inventeaza diverse scuze ca inca nu au ajuns la ei dosarele din germania.......iar la ei la sediu in arad cand am fost sa depunem actele si analizele ni s-a promis ca vom pleca in maxim 7 zile.......nu stiu ce sa zic,ar trebuii sa facem toti plangere la politie,atceva nu putem face asta e teapa legala.
nicu Vineri, 15 August 2014
Inca nu s-a auzit sau nu stie nimeni ca macar cineva sa fi plecat cu acesta firma LME ARAD ? Daca stie cineva ceva va rog sa ma sunati .Ciudat este ca toti noi cei care am fost la ei le-am dat niste bani sa nu gasim macar cateva persoane care au fost multumite de ei.Pe care i-am sunat eu nu cunosc sau nu stiu pe nimeni multumit..A-ti observat ca pe facebook -ul lor nu exista decat cateva comentarii.scrie ca ar fi de ex., 8 si nu e decat unul.Concluzia e ca le sterg pe cele negative. daca aflu ceva o sa va scriu din nou .nr meu 0768862732
Gabriel Luni, 18 August 2014
Cred ca e mare teapa, am facut contract cu ei pe 6.08.2014 si mi-au promis ca pe 18 este plecarea. Cica suna ei cu 2 zile inaite. Dar sunt foarte vagi in informatii. Oricum mai astept pana se fac cele 21 zile din contract si apoi am sa ma duc peste ei. Daca nu se intampla nimic atunci o sa fac ceva fluturasi si stau in usa lor 2 saptamani si nu las pe nimeni sa intre neinformat.
Geo Luni, 18 August 2014
Am fost pe 4 august la ei si am semnat acel contract de mediere si au zis ca ma suna cu doua zile inainte de plecare,plecarea fiind pe 18 august.
Am sunat la ei si nu mi-sa raspuns, iar cand am intrebat ce se intampla au inchis telefonul...
Sigur e teapa....
LME au acel contract de mediere facut de juristi cu tot ce scrie in acel contract in favoarea lor...
De asta este si termenul de mediere de 8 luni ca sa nu se poata face nimic...Daca ai dreptate mai mult de 15%-20% din suma nu ti se restituie...
cote Miercuri, 20 August 2014
LME ,ARAD am fost la ei la firma in18 aug si am primit detali care nu prea sunt reale ex:1600euro+3 mese pe zi+cazare la o ferma de cai din germania.Am spus ca ma mai gandesc (dupa ce am citit acest forum) am lasat nr tel si a doua zi am primit tel de la ei sa ma grabesc ca plecarea este pe 25 aug. Azi la ora 10 am spus ca sunt la ei.
Dupa relatarile voastre renunt.
VA MULTUMESC ! Daca aud de o firma serioasa va anunt.
johann Joi, 21 August 2014

Prieteni, renuntati sa mai sperati ceva de la Logistica muncii externe...E clar ca e o escocherie si e clar ca e foarte bine conceputa, fiindca legal sunt acoperiti.400 de lei pentru procesare?...pe bune/...asa mult costa o procesare?....totul costa probabil 10-20 de lei....Restul, incecati sa inmultiti cat costa 380 de lei ori 1000...vreo 380.000 de lei, nu?....adica 100 de mii de euro...dar nu sunt 1000 care si-au luat tzeapa, sunt mult mai multi...eu am ajuns din bucuresti acolo pe 7 iulie..am un Cv impresionant in turism, inclusiv un contract prin Ministerul Muncii in perioada 2002-2003 in Frankfurt...vorbesc ca limba romana germana, italiana si engleza...am 11 ani lucrati la Intercontinental bucuresti si un contract pe Royal Olympic, pe vas de croaziera...si-au dat seama si ca nu sunt naiv.Mie mi-au dat sa semenz ( am contractul la mine) un contract foarte misto la un hotel de lux din Munchen ( Da vinci se numeste ) cu salariu de 1600 de euro si, postul de ospatar.asta inseamna bacsisuri de peste 100 de euro pe zi..doua mese asigurate si cazarea in hotel cu inca un coleg....si asta, pe 20 iulie...bineinteles ca nu s-a intamplat asta....am sunat disperat la agentul care ma contactase si mi-a zis ca e alt departament.am sunat la numarul acela d, 0357805820 de mi-a venit rau.Intr-in final au rap[suns si au zis ca nu pe 20 iulie ci 20 de zile, adica pe 27 iulie...bineinteles ca nu s-a intamplat nimic.am resuit sa ii prind la telefon dupa incercari nenumarate si disperate pe 4 august.mi-au zis ca sunt in PERIOADA DE PROCESARE si ca sigur-sigur dupa 7 august vine contractul ca e pe drum.suntem in 21 august si din 8 sau 9 ii tot sun...cand suna telefonul mi se inchide.am vorbit cu un avocat, sunt acoperiti legal, iar plangerea la politie inseamna un proces de lunga durata si fara prea mari sanse de izbanda...singura solutie e sa ne gasim toti cei tzeputiti de escrocii astia, cat mai multi cu putinta si sa apelam la televiziuni...doar cu presiunea media ne vom vedea banii inapoi si eventuale depagubiri cauzate de banii pe drum si tot efortul si deranjul.Numarul meu de telefon este 0729769114 ma numesc Ion Man...hai sa facem ceva si sa nu mai batem marunt din buze....Macar daca nu ne recuperam prejudiciul, practic ii falimentam pe nenorociti.credeti-ma, va spun cu maximum de expertiza si sinceritate fara niciun parti-pris.

Catalin Oprea Joi, 21 August 2014
Ziua buna!sa zic sincer eu am apelat la firma asta,mi-am facut dosar,mi s-a spus ca plec intr-o saptamana.A trecut aceea saptaman,am sunat la ei si mi-au spus ca sunt in perioada de procesare si contractul e pe drum.Am tot sunat si dupa doua saptamani de cand am fost acolo m-a sunat o domnisoara,mi-a spus ca am o oferta in agricultura.Am acceptat si mi-a spus sa imi aduc anumite lucruri.Dupa trei zile m-am dus in sibiu,eu sint din satul axente sever si m-am urcat in autocar.Ne-am dus la arad,am semnat acel contract si apoi ne-a dus intr-o zona de langa Frankfurt,la angajator.Munca a fost grea,la sfarsitul zilei dormeam tun,dar banii care i-am primit au fost frumusei.Ce sa mai zic,de stat am stat 3 luni,acum astept sa imi vina alt contract sa mai plec odata.daca vreti sa vorbiti cu mine uitati un numar de telefon 0757417520.Serbus!
johann Sambata, 23 August 2014
Da, sigur,Catalin Oprea are dreptate.Agatatul asa se face, asa au facut si cu mine.Iti ofera cand mergi la ei un contract foarte-foarte tentant, dupa care vin cu o oferta mult mai proasta.La mine au venit cu acel contract initial de 1600 de euro salariu pe un post de chelner intr-un restaurant foarte mare si de lux ( ceea ce inseamna cam 100 de euro bacsis pe zi cel putin va spun din experienta) si 2 mese pe zi asigurate si cazare in hotelul in care era restaurantul cu inca un coleg....dupa 3 saptamani au venit cu un contract intr-o fabrica la pus niste rafturi, cocotat pe schele, pentru 1000 de euro salariu si punct, fara mese asigurate si cazare 6 in camera ca niste animale.Acum, depinde de standardul, pregatirea si pretentiile de viata ale fiecaruia.Catalin oprea muncea de se rupea in agricultura pe BANI FRUMUSEI...Nu stiu care e standardul lui de viata si cat in CONCRET inseamna bani frumusei raportat la munca depusa si daca avea mese platite ( ca daca nu esti bucatar si esti holtei te cam costa mancarea in Germania) si care erau conditiile de cazare.Si daca tot apare domnul Oprea pe aici, poate ataseaza si un fluturas cu salariul...asta ca sa nu credem cumva ca e pus de domnii de la LOGISTICA MUNCII EXTERNE sa ii laude fara acoperire...Daca urmariti atent, la fiecare comentariu negativ, sau la fiecare doua negative, apare unul care ii umfla pe domni...niciunul nu are insa vreun atasament din care sa si dovedeasca adevarul ca aceasta firma face mai mult decat sa prosteasca oamenii cu contracte tentante, dupa care sa le ofere contracte de semisclavie pe care nimeni, dar NIMENI nu le-ar accepta in Germania, acolo unde numai din socialamt, se primesc 800 de euro pe luna si alte facilitati ( gratuititati pe mijloace de transport in comun, bani de mobila etc. etc.)
Catalin Oprea Marti, 26 August 2014
Buna din nou.Johann, aveam masa asigurata,naturlich, una singura calda la sfarsitul zilei si era destula. La micul dejun si pranz imi luam eu ceva rece,paine cu Leberwurst sau altceva,eu sincer nu fac mofturi la mancare si nici nu ma asteptam sa mananc regeste.in camera stateam cate trei,era destul loc,oricum nu stateam in camera decat seara,noaptea dormind.Legat de salariu t-as spune cu cea mai mare placere,dar nu pot decat privat,ma suni si vorbim.Sanatate!
Criss Miercuri, 27 August 2014
Pleaca cineva pe 1 septembrie la ambalat produse cosmetice in Germania?