Forum despre Medicarom Group

ADMIN - undelucram.ro Joi, 22 Martie 2012
Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma Medicarom Group, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managemnetul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de Medicarom Group.

De asemenea, asteptam intrebarile voastre in speranta realizarii unui dialog constructiv.
Loreley Duminica, 7 Februarie 2016
Am lucrat la Medicarom, la sediul Central de pe Sos Chitila timp de 2 ani. Postul a fost la birouri, in Dep Contabilitate (post entry-level)
Salariul este intre 1500-2000 lei, nu se acorda bonuri (in schimb iti ofera ei o masa calda la pranz).
Program 8-16:30, fff rar se sta peste program (mie mi s-a intamplat de 2 ori in 2 ani).
Este un microbuz care te ia de la Gara de Nord, platit de firma.
Volumul de munca e acceptabil. Sunt perioade lejere si perioade in care e mai mult de lucru, dar nu sunt deadline-uri si nu sta nimeni cu sabia la cap.
Astea ar fi "plusurile", in conditiile in care ati fi multumiti de respectivul salariu (mie mi se pare mic).
Acum minusurile:
- compania vesnic are probleme financiare si li se pune aproape lunar poprire pe conturi, iar salariul se intarzie cu pana la 3 saptamani; au fost luni in care primeai jumatate in ziua de salariu si diferenta in 2 sapt
- nu primesti nicio marire de salariu sau vreun bonus
- nici macar de Craciun nu se da macar o bomboana pt copiii angajatilor
- nu sunt sanse sa avansezi, sunt persoane pe acelasi post de min 5 ani

Nu recomand acesta firma.