Forum despre RCS&RDS

zaza Duminica, 7 Februarie 2016
am ajuns si eu la un interviu cu cei de la rcs&rds. La parter, cam 30 -40 de candidati. Post Operator Call Center-Suport. Vine o d-ra, in functie de lista de sosire ne striga cate 10 cate 10. urcam ca oile pana la etajul 2, intram intr o sala toti. DA TOTI, interviul are loc cu 10 candidati deodata.
numele fiecare, Ce credem ca presupune postul, raspunde fiecare ce crede mai da ea niste explicatii. Dupa care, caz, suna clientul ca nu i se aprinde calculatorul, cum ii explicam sa il aprinda?
Daca ii ziceai sa caute un buton pe unitate in fata. Venea cu intrebare ce e aia d-ra unitate ca eu nu stiu. Adica avea pretentia sa le explici ca la prosti.
Interviul tine o ora jumatate, doua.
Detalii job: program de la 7-15 si de la 15 la 23. O saptamana pe an poti prinde si o tura de noapte 12-07, dar poti nici sa nu prinzi. Deci 8 ore cu 30 min pauza, 15min la 2 ore.
Daca ai ras ai vorbit ironic sau ai ridicat cumva tonul la client ti s-a inchiat contractul pe loc.
aaa se lucreaza 2 weekend uri pe luna.
De sarbatori nu poti avea liber. In decembrie in nici un caz.
Poti face schimb de ture cu ceilalti colegi.
Se lucreaza intr o lasa imensa, probabil vreo 80 100 de agenti si ai un birou de o jumatate de metru.
In fiecare saptamana se da test, in functie de nota de la test iti poti alege cand vrei concediu primul sau ultimul. Ti se asculta convorbirile, cat ai vorbit, ce, cum daca ai facut vreo gafa probabil esti penalizat (nu a specificat chiar asa).

Se face training 2 saptamani, prima teorie, sa doua saptamana casca dubla. inveti de la expertul operator.

Salariul bineinteles ca nu l-au comunicat. A intrebat pe fiecare cat ar vrea. Au fost care au cerut 1700 si care au cerut 2000 min si motivant 2300-2500.
Cred ca salariul lor nu depaseste 1500 lei
Au oprit doar 2 persoane.
Liviu222 Luni, 7 Martie 2016
Salutare! De curand am fost sunat pentru un interviu pe postul de Tehnician fibra optica in Craiova. Poate cineva sa imi dea mai multe detalii despre acest job ? Va multumesc !
Austrec Duminica, 13 Martie 2016

Salutare!

La Call Center cine doreste sa ajunga are 2 testuri (+ limba Maghiara daca stie), in urma osa fiti sunat in acel zi sau maxim ziua urmatoare daca au nevoie de tine. Daca ai fost sunat primesti raspunsul ca ai trecut pe primele teste, si urmeaza sa fii contactat iar in ziua respectiva sau maxim maine. Daca te suna au nevoie de tine si urmeaza un interviu/ angajare fata in fata, daca nu atunci data viitoare poate. E Stresat e 100%

Agent Vanzari Teren (PF): Ai 2 ore in cartea de munca si un salar 150 RON + Comision. Ei iti da cel 150 de lei iar restul tu il faci cat sa primesti, depinde cate contracte faci, dar in general sunt persoane cine ajung la 1300 - 1400 RON, dar sunt pers. care ajung si la sume de 2400 - 2500 RON. Asta depinde doar de tine cat de bine pot sa vorbesti, trebuie sa stii trata clientul si sa il vanzi serviciile firmei :)

Agent Vanzari: E mai stabil si mai bun insa nu castigi atat. Stai intr-un magazin sau punct RCS & RDS (DIGI) si astepti clientii sa vina la tine, tot asa faci contracte semnezi... etc, dar nu castigi atat. Pe cartea de munca aici ai 8 ore, program 8 ore +1 + numararea stocului...

La mai mare

diana0809 Luni, 23 Mai 2016
buna seara! stiti cumva daca pentru testul de angajare pt suport tehnic, testul este grila? multumesc
filstef Joi, 2 Iunie 2016
@diana0809
buma
poti sa mi spui cum a fost interviul pentru suport tehnic?
mersi
Austrec Vineri, 3 Iunie 2016
@diana0809Buna. Pot sa imi lasi o adresa de e-mail ?O seara excelenta in continuare, cu stima Adam.
birzi Joi, 4 August 2016
Lucreaza cineva in Call Center in Iasi? Cum e atmosfera? E aceesi ca cea expusa mai sus? Ce salarii sunt? Merci!
Andreyrlz Sambata, 17 Septembrie 2016
Am încercat la ei pe postul de agent vânzări pe teren (cel mai de jos post). Ce mi se pare aiurea este ca înainte sa te angajeze îți cer o droaie de acte, adeverință ...
vero1 Luni, 26 Septembrie 2016
buna,stie cineva care e urmatoarea etapa dupa primul interviu pentru postul de casier la RCS-RDS ?
Ileanai Vineri, 25 Noiembrie 2016
Vero1, te-ai angajat pana la urma ca si casiera? Te au chemat la un alt interviu? Dupa cat timp?
Fide Luni, 12 Decembrie 2016
Buna! Mi s-a facut propunere de angajare pt postul de reprezentant vanzari magazin. Cum este atmosfera? Am inteles ca e destul de mare de munca, flux mare de clienti, o forfota ...
vero1 Marti, 13 Decembrie 2016
Buna ,nu am primit nici in ziua de azi un raspuns desi mi se promisese ca in saptamana urmatoare a interviului voi primi un mail in cazul in care sunt respinsa si voi fi sunata in ...
Cosmin1 Marti, 13 Decembrie 2016
Ce salariu obtine un operator call center (lb.romana) pe program part-time(4h) la rcs-rds?
Fide Marti, 13 Decembrie 2016
Anul trecut am mai fost la un interviu la ei, in urma caruia nu am primit nici un raspuns. Si anul acesta, in aceeasi zi in care a fost interviul (videoconferinta cu o tipa de la ...
vero1 Miercuri, 14 Decembrie 2016
Fide.poti sa-mi spui ce salariu ai cerut si cat ti-au oferit? Ma gandesc ca poate am cerut prea mult. Si dupa ce te-au sunat ai mai dat vreo proba ?
Fide Miercuri, 14 Decembrie 2016
Vero1, am cerut minim 1500, si am.primit oferta de 1800. Nu am mai dat nici o proba. Mi s-a dat lista cu actele necesare angajarii. Mi-au spus ca se va face un training-nu mi ...
Din ce oras esti? Eu sunt din Galati
Succes !!
Fide Miercuri, 14 Decembrie 2016
Din Constanta. Pai si tu ce salariu ai cerut, Vero1? Multumesc! Sper sa fie ok.
vero1 Miercuri, 14 Decembrie 2016
1400-1500. Faza e ca ieri mi-au trimis notificare de la ejobs ca cei de la rds mi-au vizualizat cv-ul de 2 ori....nu mai inteleg nimic:))