Forum despre Rodwell Intro Researching

ADMIN - undelucram.ro Joi, 30 August 2012
Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma Rodwell Intro Researching, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de Rodwell Intro Researching.

mesaj Joi, 30 August 2012
RODWELL INTRO RESEARCHING - BUCURESTI
Business Consulting Company
Isi au sediul undeva in apropiere de statia de metrou Crangasi
Marketing Assistant (Marketing over the phone) este postul "pus la bataie" de compania Rodwell Intro Researching
Va rog, cat mai multe informatii/detalii despre companie,mediu de lucru,salariu...

Multumesc anticipat!
yeah,me... Joi, 30 August 2012
Hello people! please,spuneti-mi si mie ceva detalii in ceea ce priveste compania RODWELL INTRO RESEARCHING - BUCURESTI...
Mediu de lucru,detalii companie (habar nu am cu ce se ocupa exact,pe net nu gasesti mai nimik :(...),salarii etc.
ce stiti despre postu de Marketing Assistant (Marketing over the phone)-cu cat se plateste?
Merci frumos! ... chiar nu am gasit nik despre firma asta...Sper sa ma puteti ajuta cu ceva detalii..
Andrei Joi, 24 Ianuarie 2013
Am primit un telefon de la el si am fost rugat sa zic cate ceva despre mine, si de ce as vrea sa lucrez intr-un call center... Ma balbaiam ca prostu' (interviul fiind in engleza, cica "before the face-to-face interview"). Mai multe detalii nu am aflat, dar daca are legatura cu marketing, e clar. Chestionare. Mai ales cand vezi ca zice "great earning opportunities", sa fii sigur ca e vorba de plata pe numarul de chestionare completate corect si complet. In anunt nu am vazut ca scria cu majuscule "CALL CENTER AGENT", cand titlul postului respectiv scrie "Marketing Assistant (Marketing over the phone)". Probabil c-o suna mai bine asa.
Andrei Joi, 24 Ianuarie 2013
"Am primit un telefon de la ei", pardon. Nu exista functie de edit.

Persoana cu care am vorbit a fost o domnisoara, accent usor britanic.
Andrei Joi, 24 Ianuarie 2013
"Marketing over the phone" la fel, suna mai bine decat "telemarketing" (care este printre cele mai putin indragite activitati din lume).
Laura Miercuri, 30 Ianuarie 2013
M-au contactat si pe mine si am fost la interviu.Patronul este foarte ok se vorbeste numai in engleza,este o sucursala a unei firme din Singapore,se initiaza apeluri catre tarile economice puternice cum ar fi Germania,Elvetia,Slovenia,Marea Britanie in vederea incheierii de afaceri cu Singapore. Salariul pentru 8h este de 300euro in primele 3luni cu posibilitatea din a4a luna de marire la 350euro.
mr john Luni, 18 Februarie 2013
Laura are dreptate.... ceilalti nu.... nu are nici o legatura cu chestionarele.... trebuie sa obtii cateva informatii de la potentialii viitori clienti ai firmei mama. se plateste ok... 300 E salariu fix plus comisioane.... daca ai noroc si daca te tii de treaba ajungi usor la 500. chestia e ca trebuie sa fii destul de rezistent la stress sa nu te enervezi cand diferiti clienti iti inchid telefonul in nas, in rst.... atmosfera la munca este foarte ok.... numai tineri.... in jurul varstei de 25 de ani.... caterinca... pauza de masa.... e un loc destul de placut sa muncesti... recomand celor care au fost chemati sa se duca la interviu si sa incerce sa intre in companie... eu lucrez la ei de ceva vreme..si daca nu as fi primit banii pe care mi i-au promis... as fi plecat a doua zi. pana acum am primit banii la timp.
boss Joi, 9 Mai 2013
Asa zic ei ca firma mama e in Singapore, de fapt e o vrajeala, nu exista nici o firma mama, asta e firma, suni oamenii de afaceri ca sa le faci legatura cu colegii tai care ii vor suna sa investeasca..in stele, nu poti sa vorbesti foarte multe despre jobul tau sau despre firma, banii sunt ok dar cine stie cat dureaza..