Forum despre RTC Proffice Experience

anonimul28 Vineri, 24 Mai 2013
Eu am fost la RTC la un inteviu am fost si acceptat dar inca nu m-am decis daca sa lucrez sau nu cu ei.
Au o schema de salarizare mai aparte, adica de exemplu salar fix de 1100 ron / luna pe 6 luni de zile iar pe urmatoarele 6 luni salar de 700 ron / luna, la care se adauga comision din profitul brut adus companiei, mai exista un comision pentru clienti noi de 70 ron brut si unul pentru clienti reactivati de 30 ron brut, 600 ron pe luna pentru combustibil, telefon, laptop si masina sau poti daca vrei sa vi cu masina ta si primesti pe langa cei 600 ron pentru combustibil si 700 ron pe luna pentru chiria masinii (reparatii, amortizare masina, rca etc.) Contractul se incheie pe 1 an de zile printr-o firma de personal de leasing iar dupa un an faci contract cu ei ca si pfa sau i.i . Cam asa stau lucrurile. Singurul lucru pentru care sunt indecis este ca de la resurse umane de la Bucuresti mi-a spus ca comisionul de exemplu la 6000 de euro poate fi de 800 ron net dar poate fi si numai de 100-200 ron in functie de ce produse vinzi si marja de profit pe care o ai. Pe de alta parte manager-ul regional mi-a spus ca pot sa ajung la 600-1000 euro pe luna daca pornesc cu dreptul de la inceput.