Forum despre Ruukki Romania

ADMIN - undelucram.ro Marti, 20 Martie 2012
Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma Ruukki Romania, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managemnetul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de Ruukki Romania.

De asemenea, asteptam intrebarile voastre in speranta realizarii unui dialog constructiv.
Bella Joi, 18 Septembrie 2014
Buna ziua,

sunt o angajata a acestei companii si citind in stanga si in dreapta parerile diversilor despre locurile de munca, tind sa cred ca Ruukki e o firma "aproape" perfecta.
Oameni seriosi cu "scaun" la cap pana in momentul in care am fost absorbiti de SSAB si am fost spulberati si distrusi.

Am lucrat la ei foarte multi ani insa, mariri nu s-au facut, bonusuri nu, dar ceea ce vreau sa scot in relief este faptul ca, unii au muncit foarte mult, altii foarte putin, insa, nu si-au batut joc de noi; se putea si mai bine dar cu toate acestea, nu exista salariii de mizerie in comparatie cu alte companii.

Concluzia: inca mai este de mancat o paine calda pentru cei ramasi dar nimic nu va mai fi ca inainte.

Toate cele bune,

B.
Victor Duminica, 21 Septembrie 2014

Da, sunt de acord cu colega mea, ce tocmai a comentat inaintea mea.

Este absolut clar ca salariile noastre sunt invidiate de multi din breasla.