Forum despre Schlumberger Logelco inc Romania SRL

dan Marti, 13 August 2013
a avut cineva interviuri pe la ei, cum e?
lexy Joi, 5 Septembrie 2013
detalii despre aceasta firma?
riful Luni, 7 Octombrie 2013
salut, cine ne poate da detalii despre firma, se fac recrutari destul de multe in ultima vreme.
alts Vineri, 25 Octombrie 2013
Salut.
Am fost si eu la interviu la ei.... Am avut un interviu cu agentia de recrutare, si pe urma cu managerul de proiect. Cu managerul de proiect am sustinut un interviu in engleza, genul de "stress interview", adica:
- interviul dureaza max 10 min
- timp in care iti pune minim 10 intrebari
- nu ai timp sa raspunzi mai mult de 1 propozitie ca iti taie vorba si trece la urmatoarea intrebare.

Dupa care ti se spune ca ti se va trimite pe e-mail daca da sau nu ... La mine a trecut ceva timp si nu am primit inca un raspuns, fie el si negativ...
Negru Luni, 25 Noiembrie 2013
Din cate stiu eu procesul de recrutare dureaza mult la ei, desigur ca difera si la ce post ai aplicat.Daca esti acceptat mai intai o sa lucrezi la firma care te recruteaza si o sa faca training cu tine si o sa pornesti de la un salariu de baza (1600-1800 lei) apoi o sa urmeze sa te plaseze pe postul respectiv cu alt salariu(2000-3000 de lei) in SCL.
PS:in firma sunt pasi si proceduri de respectat..la prima abatere zbori..nu conteaza cine esti.
question Joi, 23 Ianuarie 2014

Cum se numeste firma de recrutare personal care v-a chemat la interviu pentru o pozitie la Schlumberger? Multumesc.

alex Vineri, 24 Ianuarie 2014
am fost si eu chemat la ei pentru un post in achizitii. firma e adecco, eu am joi
zorro Joi, 30 Ianuarie 2014
a fost cineva la interviu recent si nu a primit inca raspuns?
candidat Joi, 6 Februarie 2014
Stress interview foarte greu, pun accent pe rezistenta la stres, literraly, raspuns in acceesi zi, succes!
candidat N Duminica, 2 Martie 2014
Puteti sa-mi spuneti si mie cam ce intrebari pun?in ce consta interviul?
AlinaR Marti, 25 Martie 2014
Buna Alex. Unde ai sustinut interviul? Cum a fost? Esti angajat?
Vlad Luni, 31 Martie 2014

Salutare! Sa va povestesc si eu experienta mea cu firma de recrutare Adecco care face angajarile pentru Schlumberger. Am fost sunat pentru un interviu cu un "senior consultant" din cadrul firmei Adecco. Toate bune si frumoase la interviul intial dupa care am programat un interviu cu managerul de la Schlumberger. In ziua cu interviul am fost sunat de dna. senior consultant de la Adecco sa reprogramam interviul deoarece managerul nu a sosit si nu stie daca ajunge in ziua respectiva, urmand sa ma contacteze in aceeasi zi pentru a reprograma interviul. Dupa 2 zile am sunat eu sa intreb daca s-a intamplat ceva, raspunsul a fost ca revine in 10 min, intre timp a trecut o luna fara niciun raspuns. Nu recomand Adecco.

yoyo Joi, 3 Aprilie 2014
Cei care a-ti avut interviul cu managerul strain ,c e v-a intrebat ? Pe ce se axeaza mai mult interviul ?
Mark Marti, 15 Aprilie 2014
Pana la urma s-a angajat cineva la firma asta? Poate cineva sa ne dea ceva detalii ?
Ala mic si negru Sambata, 19 Aprilie 2014
Pana la urma eu m-am angajat la ei. De ceva vreme deja.
E adevarat, interviu ca aici nu am mai avut niciunde, si am fost la cateva.
Ca si sfat pentru interviu, just be yourself. Chill, relax, nu musca nimeni. Fara masti de corporatisti, oameni de vanzari sau oricare alta masca. Se angajeaza omul, caracterul, personalitatea, nu experienta anterioara.
Dupa interviu, totul a fost foarte ok, oamenii de aici sunt misto, si atmosfera e foarte buna.
Didi Miercuri, 30 Aprilie 2014
So far so good. Am 5 ani de experienta in multinationala (HP, Genpact) si aici chiar e bine.
Kali Sambata, 10 Mai 2014
Puteti sa oferiti mai multe detalii despre etapele de recrutare? sunt doar doua interviuri (cea cu firma de recrutare si cea cu managerul)?Cam cat dureaza tot procesul?Exista si o parte de testare?Cat de mult credeti voi ca ar conta experienta anterioara?
Kali Sambata, 10 Mai 2014
Si inca o rugaminte,imi poate spune cineva ce presupune un job pe partea de achizitii,la ei? Cateva informatii despre ceea ce presupune parctic acest job,nu teoretic...
Peter Duminica, 11 Mai 2014

Voi unde ati aplicat pentru job?
Multumesc,

marius Marti, 13 Mai 2014
unde trimit un CV? pe site-ul firmei sau aici la vreo firma romaneasca? va rog astept un raspuns multumesc