Forum despre UPA Solutions

Maria Vineri, 5 Aprilie 2013
M-au sunat de doua ori intr-o saptamana, fara sa aplic la ei si desi le spusesem de prima data ca nu sunt interesata de o colaborare cu ei. Fata care m-a sunat nici nu stia bine despre ce este vorba, la toate intrebarile mele a trebuit sa consulte o alta persoana de langa ea pentru a-mi putea raspunde. Presupun ca e o companie la inceput de drum, ar trebui totusi sa investeasca in profesionisti HR, e primul impact al lor cu un potential anjagat si impresia pe care trebuie sa o lase conteaza.
martina Miercuri, 22 Mai 2013
M-au sunat si pe mine astazi pentru un interviu, tot la fel, fara sa aplic la ei. Eu o sa merg vineri sa vad despre ce este vorba. Daca a mai fost cineva chemat la interviu, il rog sa dea mai multe detalii. Bag de seama ca este o firma micuta si cu putini candidati din moment ce suna pentru interviu fara ca sa aplici la ei.
Despre salarii stiti ceva? Eu am fost contactata pentru un post pe limba franceza.
Smart Vineri, 24 Mai 2013
UPA e o firma care ofera diferite servicii, printre care si selectie de personal. Se pare ca unele dintre anunturi , cele pt Consilier suport clienti in romana si alte lb straine sunt realizate pt firma Valoris (Call Center). Descrierea jobului lor e copy-paste din ce am vazut pe net la Valoris.
Madalina Marti, 28 Mai 2013
Buna tuturor . Eu am participat la un interviu organizat de aceasta firma . S-au comportat frumos cu mine , am fost placut surprinsa cand am aflat ca am trecut in etapa urmatoare , cea de acceptare a ofertei financiare . Voi reveni cu amanunte .
Madalina2 Joi, 30 Mai 2013

Si pe mine m-au sunat fara sa aplic la ei. Am dat test de limba franceza pe data de 23 mai, am luat nota 7.8 si mi-au spus ca or sa ma trimita mai departe la Webhelp (unde in paranteza fie spus aplicasem deja pe un site de joburi dar nici macar nu mi-au vizualizat CV-ul...). Pe 28 mai am fost la Webhelp pentru test si interviu si azi, 30 mai, am semnat contractul. De luni, 3 iunie, incep munca. Nu stiu cum e sa lucrezi acolo, la UPA, dar eu prin ei am reusit sa ma angajez in timp record!

d. Marti, 16 Iulie 2013
m-au chemat la interviu la 2 si am asteptat pana la 2 jum. dupa interviu a ramas ca ma vor contacta prin telefon daca voi fi admisa, pe mail daca ma vor respinge. nu m-au anuntat! mi se pare lipsa de profesionalism!
ina Miercuri, 29 Ianuarie 2014
vad ca au vreo 50 posturi disponibile, banuiesc ca au vreun proiect nou. Cauta vorbitori de limbi straine. Lucreaza cineva la ei? sa ne impartaseasca din experienta?
Dragomir Marti, 29 Aprilie 2014
Am obs ca au postat un anunt de internship a facut cineva la ei intern sau stie cnv daca e platit? pe mine ma intereseaza fiindca sunt in anul 3 la fac si chiar am nevoie...multumesc
Ionut Moise Vineri, 2 Mai 2014
Doamne, citind pe aici de curiozitate stau si ma intreb cati dintre cei care au comentat cunosc macar diferenta dintre o companie angajatoare si o companie de recrutare, dupa comentarii prea putini.
Dragilor, UPA Solutions este o companie de recrutare, nu UPA va angajaza, UPA va ajuta sa va angajati si va pune la dispozitie locuri de munca vacante din randul companiilor cu care lucreaza si credeti-ma ca eu am fost contactat de acesti oameni pentru o pozitie de TRAINER in cadrul unei multinationale ca WebHelp, am fost la interviu la UPA, am dat un test scris de limba si o proba audio, am asteptat un raspuns din partea WebHelp si acum urmeaza sa ma prezint la interviu cu directorul WebHelp.
Din acest moment totul tine doar de mine!
Din cate cunosc, este intr-adevar o companie aflata la inceput de drum, dar privind dupa numele corporatiilor pe care le au in portofoliu, eu am ramas placut surprins!
Toate cele bune!
Alexa R. Vineri, 2 Mai 2014
Salut. Eu am facut la ei un internship pe recrutare de 3 luni si a fost foarte ok. Mi-au explicat inca de la inceput tot procesul de recrutare( mi-au facut la inceput un training; mi-au prezentat bazele de date; m-au pus sa dau telefoane pentru a programa la interviu, am participat la interviu, am sustinut interviuri). consider ca a fost mai mult decat o scoala pentru mine. eu ii stiu personal si am lucrat cu ei. au in companie persoane su dizabilitati si nu fac diferenta intre angajati, in schimb vor sa se munceasca. Cine nu ii place sa munceasca nu are ce sa caute acolo. Lucreaza cu multe companii de renume precum: Webhelp, WNS, Romtelecom, Siemens, Bigotti, Leroy Merlin etc.
Nu am ramas pentru ca trebuie sa imi dau licenta , dar din iulie vreau sa ma intorc la ei ca angajat! Pentru ca da , avantajul e ca dupa 3 luni de internship te angajeaza daca realmente esti buns si muncesti!!
asa ca nu mai criticati pana nu cunoasteti!
S. C. Miercuri, 7 Mai 2014
Salutare. am fost contactat de catre cei de UPA in urma cu aproximativ 7 luni pentru un interviu pentru germana. La vremea respectiva colaborau cu 3 firme, m-au testat si in urma testului scris si oral au decis sa ma trimita la toate 3. de la 2 am primit oferta, am acceptat-o pe una dintre ele, iar in prezent lucrez tot acolo si este fff bine!!! asa ca nu mai credeti tot ce scriu toti frustratii despre aceasta companie. Sfatul meu este sa va duceti la ei la un interviu si pe urma sa comentati.
Mentionez ca in compania in care lucrez eu, lunar se angajeaza de la UPA 4-5 persoane ..... ceea ce inseamna ca fac treaba buna daca doar la o companie plaseaza 4-5 oameni, nu credeti?
ionescu Miercuri, 11 Iunie 2014
de ce nu au datele de inregistrare pe mf..nu reusesc sa-i gasesc? cati angajati au? sunt seiosi?
Mihai Vineri, 3 Octombrie 2014
Ionescu, sa stii ca succesul uni firme nu tine de numarul de angajati, poti avea 5 oameni care chiar muncesc, sunt dedicati, stiu ce fac si iti aduc profit! ;)