Forum despre Yardi Romania

Ama Marti, 16 Aprilie 2013
Hello,

Cum sunt salarille la aceasta companie? Mediul de lucru?

Merci!
Anda Luni, 19 August 2013
as dori sa stiu cam care sunt salariile pentru costumer service representativ si utility administrator la property shark? Anyone?
Multumesc anticipat!
Vasile Miercuri, 25 Septembrie 2013
Buna. Am vazut ceva job-uri pe la ei, ca .NET Developer. Dar Maria m-a pus pe ganduri acum.
Stie cineva despre interviul technic la ei?
Multumesc!
Cristina Duminica, 27 Octombrie 2013
Am mers eu la un interviu tehnic la ei, compus dintr-un test legat de baze de date si unul din algoritmica. De primul test am trecut, l-am completat in proportie de 75%, cel de-al doilea l-am facut perfect. Cel de-al doilea test a fost dificil, eu am stiut sa il rezolv deoarece am predat metoda cu care se rezolva problema in cauza, asadar mi-am amintit-o perfect. Am ajuns la al treilea interviu, la care am fost sincera si cat se poate de nice, nu am trecut !!!
Nicu Luni, 28 Octombrie 2013

@Cristina: Iti multumesc foarte frumos pentru ca ne-ai spus si noua despre experienta ta, ca sa stim si noi cu cine ne confruntam. Acum nu ca as vrea sa aplic la ei, dar asa de curiozitate, testele au fost in C#? Poti, daca vrei, sa dai macar numele algoritmului sau scopul acestuia, si al 3-lea interviu in ce consta? Thank you in advance!

EU Luni, 31 Martie 2014
Salutare. Cunoaste cineva un nivel salarial pt pozitia de sales in cadrul acestei comp? Multumesc
Ana Luni, 12 Mai 2014
Salariile sunt ok pentru entry level si depinde foarte mult de tine cat de mari sunt maririle(care sunt de regula anuale si consistente). In ceea ce priveste profesionalismul celor de HR, e discutabil. La 150 de Cv-uri pt un singur post si zeci de psoturi lunar scoase la concurs , nu au timp persoanele de la HR sa le citeasca si sa le invete pe de rost. Da, de regula se dau teste si abia daca treci de ele se discuta pe baza cv-ului(care a fost totusi trait in prealabil in functie depostul pt care aplici) Interviul final cel in care trebuie sa impresionezi il ai cu viitorul team lead, care e foarte curios de ce fel de persoana esti (pentru ca ai trecut deja de partea cu "ce sti"). Se urmareste si cat de bine te-ai integra in viitoarea ta echipa. Si, fiind o firma americana , fara sa stapanesti engleza la fel de bine ca limba romana nici nu are rost sa aplici. Colectivul este genial si foarte tanar iar activitati sunt multe.Si cum ziceam, nici partea financiara nu e rea deloc :) Succes
A. Duminica, 5 Octombrie 2014

Hello,
Eu lucrez aici de peste 3 ani, salariile super bune, bonusuri si alte beneficii care m-au motivat sa raman asa de mult. Colectivul meu este foarte tanar si 50% din motivatia mea este mediul placut in care lucrez zi de zi. Este o companie super profi, isi respecta promisiunile facute catre angajati dar exista si partea de "americanisme" care trebuie acceptata. (Cei care au avut treaba cu cei din State stiu despre ce vorbesc). Orice job isi are partile pozitive si negative dar eu pot sa zic cu mana pe inima ca nu am de ce ma plange, si asta e lucru mare in zilele noastre. Lucrez la Yardi Call Center, salarul de entry level cred e pe la 1500 la care vin sporuri in functie de orele lucrate si skill. Mie mi se pare cea mai "umana" multinationala din Cluj, judecand dupa povestile celor care s-au angajat din alte parti, managementul e ok, ti se da dreptul sa-ti spui parerea daca stii sa o faci intr-un mod profi si cu bun simt.
Salutari, si happy hunting!

Ciban Miercuri, 8 Octombrie 2014
@A 1500 ce? presunup ca RON , nu ? e totusi un post de Call Center
Nedumeritu Joi, 9 Octombrie 2014
1500 ii un salar destul de mare !

Din cate am vazut ei au inchis biroul de langa spital, de la parter deci bani au pt salarii :))

Un incepator primeste 1200, unul cu " experienta" - sunt foarte putini putin peste 1500 lei net/ luna .

Bafta la toti
abc123 Joi, 9 Octombrie 2014
Salariul in mana ii de 1600 lei+200 lei spor de noapte(sau mai mare depinde de tura)+200 lei spor de weekend+max400 lei spor de efectivitate si calitate...banii astia sunt in mana, asta inseamna ca brutul depaseste bine 2400 lei ...ceea ce e foarte bine ...daca vreti salarii mai mari pe acest domeniu va trebui sa va mutati in capitala...
Comparatii cu alte firme : la Sykes salariul e mult mai mic intre 1100 lei si 1400lei, la fel pentru inceput si la Office Depot(depinde si de de job), la Genpact in jur de 1800 lei entry level, iar la Emerson la fel entry level intre 1800-2000 lei , depinde cum negociezi, la fel si la Thomson Online Benefits, entry level minim 1700 lei-1800 lei in functie de experienta si negociere.
Succes!
M Miercuri, 29 Octombrie 2014
Buna! Stiti cumva in ce consta testul de internet research? Mi s-a spus ca nu necesita pregatire pentru sustinerea lui dar as vrea totusi sa fiu pregatita cat de cat. Va multumesc frumos!
L Miercuri, 19 Noiembrie 2014

Mi se pare normal sa te puna sa zici chestii din cv-ul tau. Am fost la multe interviuri, emerson, sykes, thomsons etc si peste peste tot te pune sa repeti aspecte din cv. Mai ales daca e in limba engleza. E o procedura HR. Am avut interviu ai la Yardi, si s-au purtat cu profesionalism. O zi buna tuturor

L Miercuri, 19 Noiembrie 2014

#A - programul de noapte sau de weekend este obligatoriu? Sau la alegere? Mersi

sapiens Joi, 20 Noiembrie 2014
Salut tuturor, am trecut de 2 interviuri pentru postul de internet researcher si urmeaza un test de english research acum. As dori in mare sa stiu cam cum as putea sa ma pregatesc pentru el, cum e pozitia in general, atmosfera, si mai ales beneficiile, salariul in mana, daca exista bonuri de masa, bonusuri, etc.

II multtumesc anticipat celui care imi va raspunde, mi-ar fi de mare ajutor!!!
abc123 Luni, 1 Decembrie 2014
Pt L
Programul de noapte si weekend e optional, dar castigi mai multi bani daca optezi pt asa ceva.
Cristi Marti, 2 Decembrie 2014
Salut,

Pentru postul de photo editor imi poate spune cineva ce salariu se practica? Si daca este numai schimb de noapte cum am vazut si in anunt
dada Luni, 8 Decembrie 2014
Hey all, ma puteti ajuta cu mai multe informatii despre pozitia de accounting & it professional? As dori sa aflu in ce consta aceasta pozitie daca ma poate ajuta cineva.
Stiu doar ca o sa am un test la sediul lor de 2 ore (conta, logica si scris in engleza) Multumesc
lulu Luni, 15 Decembrie 2014
Salut! Imi poate spune cineva in ce anume consta testul/interviul pentru internet research? Multumesc :)
anonim Luni, 29 Decembrie 2014
Este un test de research online - trebuie sa cauti pe internet anumite informatii.