Interviuri companie Atexis Romania

Pozitiva0%
Neutra100%
Negativa0%

Interviu Inginer IT

Am fost la interviu in Noiembrie 2015, in Iasi.
Durata interviu: 7 Zile.
Dificultate interviu: Usor.

Cum a decurs interviu?
Am fost prima data sa dau doua teste (engleza + IT) grila. Cam dupa o saptamana m-au chemat la interviu. Interviul s-a desfasurat in prezenta a unui Admin de retea (cred ca era). A fost o discutie pe baza testelor date anterior si a experientei mele. A fost ok tipul cu care am discutat. Le-am cerut 1800 lei net. Dupa o saptamana mi-au dat mail cum ca nu ma incadrez.

Intrebari si teste la interviu
Testul de IT a fost cu intrebari din networking in general. Atat grila cat si de completat unele raspunsuri pe baza definitiilor de exemplu.
Testul de engleza a fost grila. In jur de 30-40 intrebari. Nu mai stiu exact numarul lor. Destul de simplut.

Interviu Inginer

Am fost la interviu in August 2009, in Iasi.
Durata interviu: 30 Zile.
Dificultate interviu: Usor.

Cum a decurs interviu?
La primul interviu, a fost un test grila cu dificultate mica (pe ejobs se specifica engleza avansat), al doilea interviu l-am avut cu un team leader in care ti se dadea 2 desene si sa-l faci dintr-o sectiune sau alta, al 3 interviu l-am avaut cu managerul in care ti se explica grila de salarizare.

Intrebari si teste la interviu
Al doilea interviu, a fost de nivel mediu. Daca ai viziune 3D sau 2D nu cred ca vei avea probleme. Cred ca am avut o mica discutie in limba engleza, dar ceva nesemnificativ (ex: spui ceva despre tine, punctele tale forte, slabe etc)