Interviuri companie Billa Romania

Pozitiva0%
Neutra0%
Negativa100%

Interviu Lucrator comercial

Am fost la interviu in Septembrie 2016, in Bacau.
Durata interviu: 1 Zile.
Dificultate interviu: Foarte dificil.

Cum a decurs interviu?
Acum doua zile am depus online un C.V. pentru unul din posturile disponibile in Bacau. Ieri m-a sunat cineva de la magazinul de pe str. Stefan cel Mare, cel de langa Mall, si m-a chemat la un interviu pentru azi, la ora 12:30. Pentru ca tot azi am fost programata si la alte interviuri, unul la ora 13, mi-am permis sa ma duc la magazinul Billa mai devreme, in jurul orei 11:30. La casa am dat peste o persoana, care cica e un fel de sefa, si care mi-a reprosat faptul ca am venit prea devreme, vorbindu-mi pe un ton mai mult decat ridicat. Nici macar nu s-a deranjat sa o anunte pe sefa de magazin ca am venit mai devreme si mi-a spus ca aceasta are treaba si ca nu poate discuta cu mine pana la ora 12:30. La insistentele mele, unul din paznici s-a dus la birou sa o intrebe pe sefa de magazin daca ma poate primi, dar aceasta, dupa ce s-a uitat pe geam la mine, a facut un semn discret catre cea de la casa, chemand-o la ea. Mi s-a transmis sa vin la ora la care am fost programata, desi sefa de magazin statea si se uita pe camerele de supraveghere. Bineinteles ca am plecat si nu m-am mai intors, in primul rand pentru ca am fost tratata ca o sclava. Nu vreau sa ma gandesc ce m-as fi facut daca ma angajau. Dar, cum "un sut in fund este un pas inainte", ma felicit pentru alegerea facuta. Am gasit un job mult mai bine platit decat salariul minim pe economie pe care, probabil, mi-l oferea Billa. Sfatul meu este sa scoateti anuntul afisat pe usa de la intrare, cu posturile vacante in magazinele Billa, pentru ca am vazut cu ochii mei cum se fac anjarile la voi, adica totul depinde de cheful sefei de magazin (daca a dormit bine cu o noapte inainte sau daca nu s-a certat cu iubitul sau cu sotul).

Sfat pentru alti candidati
Evitati magazinele Billa din Bacau.