Interviuri companie Leroy Merlin Bricolaj

Pozitiva0%
Neutra0%
Negativa100%

Interviu HR Recruiter

Am fost la interviu in Mai 2017, in Bucuresti.

Cum a decurs interviu?

Am fost la interviu la ei acum 3 saptamani pt HR Recruiting. Ciudat interviul, m-au intrebat ce materii am facut la facultate si cum m-am descurcat cand am lucrat in magazin acum 10 ani (?!?!?!?!). Le-am raspuns politicos la intrebari neintelegand totusi ce treaba are cu resursele umane. La sfarsit imi trantesc recrutoarele una gen "cei de la Office va ofera tot suportul" la care eu nedumerita "nu va suparati, eu nu stau tot la Office?". Raspunsul uneia de pisica incoltita a fost: "....Ba da....." la care adauga: "Stiti la Office se deschid mai rar pozitii..." N-am inteles nimic. Ulterior am aflat ca era pentru un post de HR in magazin. Sfat: precizati exact in anunt pt ce este postul; recrutori mai bine pregatiti (fara intrebari ce ai facut in liceu); completare de bun simt: HR-ul sta la Office nu la magazin, n-am mai pomenit asa ceva. O zi minunata!

Intrebari si teste la interviu
Intrebari despre facultate, primul job (ma mir ca nu m-au intrebat si ce faceam la gradinita)

Sfat pentru alti candidati
Nu am

Interviu Lucrator comercial

Am fost la interviu in Octombrie 2016, in Bucuresti.
Dificultate interviu: Dificil.

Cum a decurs interviu?

Ajuta si tu comunitatea impartasind detalii despre procesul de interviuri la Leroy Merlin Bricolaj

Adauga interviu

Interviu Consilier vanzari

Am fost la interviu in Mai 2016, in Iasi.
Durata interviu: 3 Zile.

Interviu Consilier vanzari

Am fost la interviu in Iunie 2015, in Brasov.