Interviuri companie Leroy Merlin Bricolaj

Pozitiva0%
Neutra0%
Negativa100%

Interviu Lucrator comercial

Am fost la interviu in Octombrie 2016, in Bucuresti.
Durata interviu: 1 Zile.
Dificultate interviu: Dificil.

Cum a decurs interviu?
Test (in grup) de competente vanzator, deci daca nu ai fost in acest domeniu,posibil sa nu-l treci.
Dupa test (care dureaza 30 min), alt interviu cate o persoana pe rand, la care astepti cam 15 min la o persoana,

Trebuie sa ai timp liber cam cateva ore, pe care sa-l aloci interviului, pentru ca dureaza ore.

Intrebari si teste la interviu

Motiv respingere oferta
Program in 3 ture, dimineata de la 7 tura 1, tura 2 de la 14, iar tura 3 intre cele doua ture.
Salariul minim pe economie.
Fara bonusuri / target

Interviu Consilier vanzari

Am fost la interviu in Mai 2016, in Iasi.
Durata interviu: 3 Zile.
Dificultate interviu: Usor.

Cum a decurs interviu?
A decurs ok,vor multe de la tine pentru acel salar mic

Motiv respingere oferta
Din cauza salarului, minimul pe economie

Ajuta si tu comunitatea impartasind detalii despre procesul de interviuri la Leroy Merlin Bricolaj

Adauga interviu

Interviu Consilier vanzari

Am fost la interviu in Iunie 2015, in Brasov.
Durata interviu: 1 Zile.
Dificultate interviu: Usor.

Cum a decurs interviu?
Au nevoie de personal si cred ca doar cine nu vrea nu trece de aceasta discutie numita interviu.

Intrebari si teste la interviu
Fara teste doar intrebari care propuneau diverse situatii. Oricine cu un pic de experienta in vanzari poate raspunde. Interviul a decurs ca o discutie libera, axata pe partea de consiliere clienti dar si cealalta munca de bagat la raft, curatenie, etc. Programul de lucru de 8 ore plus o oara de pauza, deci 9 ore petrecute in magazin. Salariul oferit a fost de 1200 brut, fix si nenegociabil.

Motiv respingere oferta
Salariul foarte mic comparativ cu cerintele