Interviuri companie Seko Sieta SRL

Pozitiva0%
Neutra0%
Negativa100%

Interviu Responsabil logistica

Am fost la interviu in Martie 2017, in Cluj-Napoca.
Durata interviu: 1 Zile.
Dificultate interviu: Usor.

Cum a decurs interviu?

In prima faza am discutat cu o dna de la HR, de treaba. Doar ca am discutat intr-un hol ca si cum ai sta in gara ca "nu au sali disponibile". Ca topicuri experienta anterioara, cate ceva despre companie si detalierea JD. Dupa a venit un tip, ceva manager daca am timp sa discut si cu el. Dupa ce l-am asteptat mai mult decat a zis, omul avea treaba sa-si intrebe colegii ce pizza vor, a venit si a inceput sa-mi vorbeasca despre alta pozitie. L-am oprit, i-am zis ca nu ma intereseaza pozitia si ca am aplicat pentru altceva. Dadea din umeri, nici nu stia ce sa zica. Total aiurea. Mi s-a promis un feedback in cateva zile care evident nu a mai venit. Nici eu nu i-am contactat, nu mai ma interesa.

Intrebari si teste la interviu
M-a intrebat ce faceam la locul anterior zilnic, i-am descris activitatea zilnica anterioara si pur si simplu omul nu intelegea. Am luat de la capat cu detalierea JD desi i-am zis ca mi s-a comunicat deja. Parca isi dorea sa faca caterinca asa mi-a lasat impresia.

Sfat pentru alti candidati
Daca-l nimeriti tot pe cel care l-am nimerit eu nu va ajuta niciun sfat. In schimb pe el l-ar ajuta orice sfat.