Interviuri companie Terpena SRL

Pozitiva0%
Neutra0%
Negativa0%

Interviu Referent resurse umane

Am fost la interviu in Iunie 2015, in Orastie.
Durata interviu: 1 Zile.
Dificultate interviu: Foarte usor.

Cum a decurs interviu?

Am fost chemat pentru un post de resurse umane. Dupa introducerea facuta de dna de la R.U., cu intrebarile tipice despre studii, experienta profesionala, a intrat pe usa un domn.
Dansul a reluat o parte din acele intrebari dar ceea ce a fost mai dureros a fost momentul in care a intrebat-o pe dna de la RU ce inseamna
- Operator introducere si validare date
- client misterios.
Spre stupoarea mea, nu am fost intrebat nimic despre ce inseamna
resursa umana, despre departament, despre atributiile postului, despre codul muncii, Revisal etc.
Interviul s-a terminat brusc si am fost anuntat prin email ca am fost RESPINS, scuze adica mi s-a comunicat ca rezultatul interviului este NEGATIV.
Din pct meu de vedere compania desi este de circa 19 ani pe piata da dovada de neseriozitate in asemenea raporturi de selectionare-angajare personal. Nu ma consider o victima deoarece a doua zi am primit aceeasi oferta de munca de la o firma din orasul in care locuiesc si astfel am evitat sa fac naveta la Orastie.
Oricum sfatul meu e sa incercati sa evitati compania

Intrebari si teste la interviu
Ce inseamna Operator introducere si validare date
Ce inseamna client misterios

Sfat pentru alti candidati
Sa evite compania, nu pentru ca nu am luat eu post, ci pentru superficialitatea de care s-a dat dovada, de faptul ca acolo reprezentantul R.U. nu are niciun cuvant de spus.