Cookie-urile

Ultima actualizare: 25.05.2018

Atunci cand vizitati Site-ul nostru pentru prima data va aducem la cunostinta in mod special faptul ca folosim cookie-uri. Continuand sa utilizati Site-ul nostru acceptati si sunteti de acord cu Politica privind Cookie-urile. Vom continua sa va aducem la cunostintță acest lucru de fiecare data cand vizitati Site-ul nostru, pana când confirmati luarea la cunoștință.

Ce sunt Cookie-urile?

Cookie-urile sunt date IT, incluzand fara limitare fisiere text, stocate pe echipamentul Utilizatorului si care au drept rol asigurarea functionalitatii Site-ului sau oferirea de informatii despre Utilizator. Aceste cookies sunt temporare / de sesiune (retin interactiunile Utilizatorului in cadrul Site-ului in timpul unei vizite) sau permanent (retin preferintele Utilizatorului pentru a oferi o experienta cat mai facila de utilizare a Site-ului la vizitele urmatoare).

La ce sunt folosite Cookie-urile in cadrul Site-ului?

- pentru identificarea Utilizatorilor carora li s-au mai prezentat anunturi de tip banner, cu informatii privind concursurile derulate de catre Site – scopul este ca Utilizatorului sa nu-i fie prezentat un astfel de banner mai mult de o singura data per sesiune de vizitare a Site-ului;

- produsul Google Analytics genereaza cookie-urile _ga, _gid si gat, care ofera informatii despre localizare, sex si varsta, fara a indentifica insa utilizatorul; scopul este acela de a oferi statistici despre utilizatori

- produsul HotJar genereaza un cookie denumit _hjIncludedInSample care ofera informatii despre comportamentul utilizatorului pe site, fara a indentifica insa utilizatorul; scopul este acela de a oferi statistici despre paginile cele mai vizitate ale Site-ului

- produsul Cloudflare genereaza un cookie denumit __cfduid, care ajuta Site-ul si Utilizatorul sa aiba o conexiune sigura

- site-ul Undelucram.ro genereaza doua cookie-uri, laravel_session si XSRF-TOKEN si sunt folosite pentru functionarea normala a site-ului

- produsul AddThis foloseste cookie-uri cu scopul de oferi utilizatorilor posibilitatea de a partaja pe retele sociale articole sau pagini din site

- produsul Facebook Pixel genereaza un cookie care ajuta Utilizatorul sa primeasca reclame adaptate intereselor acestuia

- produsul Google Adsense genereaza un cookie care ajuta Utilizatorul sa primeasca reclame adaptate intereselor acestuia

Contin Cookie-urile date personale?

Cookie-urile sunt considerate date cu caracter personal, in masura in care pot duce la identificarea unui Utilizator.

Ca atare, pentru a le putea prelucra, avem nevoie de acordul tau (atunci cand este vorba despre cookie-uri a caror functionalitate permite urmarirea activitatii tale in cadrul Site-ului).

Stergerea Cookie-urilor

Stergerea cookie-urilor este posibila in mod diferit, in functie de browser-ul utilizat pentru accesarea Site-ului. Poti gasi mai multe informatii aici: http://www.allaboutcookies.org/manage-cookies/clear-cookies-installed.html. Limitarea folosirii Cookie-urilor poate afecta anumite functionalitati ale Site-ului.

Software Engineer (Lead)
Este un loc potrivit pentru cei care vor sa avanseze in domeniul automotive dar sunt la inceput de ...
colegi faini. beneficii bunicele.
Aproape de facultate Colectiv tanar
Angajeaza 45+