Top angajatori în 2020

Mediile de lucru ideale unde poți lucra în 2021

Citește mai mult

Top angajatori în 2020

Acest top îți oferă o viziune asupra mediilor de lucru ideale unde poți lucra în 2021, prin vizualizarea beneficiilor oferite de angajatori, dar mai ales a rating-ului oferit fiecărei companii de către comunitatea angajaților din platforma Undelucram.ro.

Pilonul de bază în relația angajator - angajat este comunicarea transparentă, iar anul 2020 a fost un wake-up call pentru piața muncii din România și din lume. Candidații și angajații își oferă feedback-ul, iar angajatorii care sunt deschiși și iau în considerare sugestiile de îmbunătățire au de câștigat.

Subiectele taboo, precum beneficiile angajaților și leadership-ul angajatorilor, încep să fie abordate cu o mai mare deschidere și ușurință, iar Undelucram.ro are rolul de facilitator al comunicării.

Pentru Candidați

Pentru Angajatori

Top 100 companii evaluate de angajații din România

Cum ar fi să elimini temerile legate de alegerea unui nou loc de muncă printr-un simplu click?

Poți lua decizii informate dacă descarci Catalogul Top Angajatori 2020 și afli care sunt cele mai dorite companii din piață. Niciodată nu a fost mai ușor să-ți evaluezi obiectiv viitorul loc de muncă.

Locul unei companii în Top a fost ales după următoarele criterii:

100 de companii au fost evaluate de angajații din România

Cunoaște angajatorii

Violeta Luca

General Manager, Microsoft România

Pentru Microsoft România, crearea unui mediu centrat pe diversitate si incluziune reprezintă o prioritate, motiv pentru care investim constant în proiecte și acțiuni prin care să creăm un cadru în care angajații noștri să se simtă bineveniți, în care autenticitatea, învățarea continuă și dezvoltarea sunt încurajate.

Ne dorim ca odată cu sentimentul de apartenență, colegii noștri să dezvolte și dorința de a contribui la evolutia culturii organizaționale, întrucât considerăm că succesul unei companii depinde într-o măsură extrem de mare de oamenii sai și de gradul în care aceștia aleg să rezoneze cu valorile organizației.

În 2020, peste 10.000 angajați au luat decizia corectă de angajare în baza informațiilor din Topul Angajatorilor 2019. Anul acesta, ne-am propus să ajutăm de cinci ori mai mulți angajați să aleagă organizația potrivită valorilor și standardelor lor de muncă.

Cei mai buni angajatori pentru care să lucrezi în 2021

Candidații și angajații sunt resursa principală și cea mai importantă pentru imaginea unui angajator. Iar angajatorii care fac acel pas în plus și trec de simpla relație tranzancțională angajat - angajator, investind în starea generală de bine a angajaților, au de câștigat nu numai review-uri pozitive, ci chiar un randament mai mare al investiției.

Foarte puține companii au reușit să se ferească de efectele COVID-19 asupra forței de muncă. Prin toate proiectele noastre, apreciem și încurajăm angajatorii care au făcut și fac în continuare tot ce este posibil ca angajații lor să aibă parte de o cultură organizațională sănătoasă.

Locul unei companii în Top a fost ales după următoarele criterii:

100 de companii au fost evaluate de angajații din România

Cunoaște angajatorii

Violeta Luca

General Manager, Microsoft România

Ne bucurăm și suntem onorați că am fost aleși angajatorul numărul 1 în România și că suntem în topul preferințelor utilizatorilor platformei Undelucram.ro. Acest succes este cu atât mai important pentru noi, cu cât procesul de votare a fost unul independent și s-a desfășurat pe aceasta platforma. Pentru Microsoft România, crearea unui mediu centrat pe diversitate și incluziune reprezintă o prioritate, motiv pentru care investim constant în proiecte și acțiuni prin care să creăm un cadru în care angajații noștri să se simtă bineveniți, în care autenticitatea, învățarea continuă și dezvoltarea sunt încurajate. Mai mult, considerăm că sedimentarea culturii organizaționale este deopotrivă importantă.

Ne dorim ca odată cu sentimentul de apartenență, colegii noștri să dezvolte și dorința de a contribui la evolutia culturii organizaționale, întrucât considerăm că succesul unei companii depinde într-o măsură extrem de mare de oamenii săi și de gradul în care aceștia aleg să rezoneze cu valorile organizației. Pentru noi, acest titlu încununează eforturile noastre, fiind și dovada implicării angajaților noștri, cărora le mulțumim foarte mult.

Conferința Top Angajatori

- Organizat în parteneriat cu Business Magazin și Ziarul Financiar -

Cum ar fi să primești gratuit cele mai relevante sfaturi pentru carieră și organizații direct de la sursă?

Având în vedere contextul actual, cât și întrebările pe care le-am primit din partea comunitatii Undelucram.ro despre diferite subiecte referitoare la piața muncii, am decis să completăm seria de acțiuni privind "Topul Angajatorilor 2020" cu un eveniment online dedicat, la care vor participa angajatorii care s-au clasat în Top 10.

Când și cum?

4 martie 2021, începând cu 9:30 AM