Accenture Romania

• www.accenture.com

Evaluari companie Accenture Romania

Fugiti cat puteti! salariu mic si atributii in plus fata de fisa postului.

06.02.2019 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
Ai HR unde sa te poti adresa si incearca binele echipei. Si team-leaderul si atmosfera sunt ok.

Contra
Lucrezi pe limba germana si engleza si iti dau de facut mailuri pe limba olandeza , spaniola si rusa, italiana pentru ca nu au oameni angajati pe limbile alea. Practic exced cadrului contractual prin limbi pe care nu le stii deloc si iti dau taskuri pe ele si volum de munca. Ai target si limbile necunoscute sunt incluse in mod constant. Am fost sanctionat ca am gresit mailuri in limbi pe care nu le cunosteam si dat afara pentru ca am primit feedback negativ. Practica asta e indelungata si se aduce la cunostiinta din timpul trainingului. un loc de evitat!

Angajati pe limbile respective si nu mai folositi angajatii altor limbi straine pentru mailuri!!

Full time - Agent germana engleza - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

O companie care pune accent in cresterea si dezvoltarea profesionala a oamenilor. Daca iti faci doar treaba si nu te implici, nu prea poti sa cresti foarte mult, in schimb pentru cei proactivi dornici sa faca ceva mai mult au sanse de cresteri salariale dar si de nivel.

06.02.2019 - Fost angajat Util (8)

Pro
Poti sa faci diverse cursuri.
Ai posibilitatea sa cresti, dar trebuie sa si faci ceva mai mult decat munca ta.
Se promoveaza si se sustin ideile noi ale angajatilor.

Destul de OK

01.02.2019 - Angajat Full time Util (5)

Pro
Mediu placut
Posibilitati de promovare
Acces la resurse(bookster, pluralsight, certificari)
Program flexibil

A fost un loc de muncă ok, în care am avut ocazia să îmi îmbunătățesc skillurile.

31.01.2019 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
salariu atractiv, beneficii, colectiv de muncă adegvat

Volum de munca foarte mare pentru salariul mic.

31.01.2019 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
- atitudinea, intelegerea si mentalitatea angajatilor/ personalului din afara tarii;
- optiunile de formare profesionala;
- "dezvoltare orizontala" bogata si variata ;
- un bun start in viata profesionala, datorita experientei pe care o poti capata intr-un timp scurt.

posibilitate wfh
Manipulant marfa
Cel mai tare colectiv, cel mai tare director de magazin, o echipa săritoare!!
Brandul companiei (Desi ca angajator nu este f vizibil)Salariul daca stii sa il negociezi bine
Concurs
Key Account Sales Manager
Casier comercial
Agent call center limba ...