Accenture Romania

• www.accenture.com

Evaluari companie Accenture Romania

Un mediu nociv

25.10.2018 - Angajat Full time Util (6)

Pro
Teoretic, ai sanse mari sa promovezi de pe nivele mici pe nivele mai putin mici. Cam atat.

Contra
Locatia
Managementul si cultura companiei. E amuzant sa vezi pe toti peretii ca sustin libertatea si egalitatea, dar cand se promoveaza oamenii sau sunt posturi de conducere deschise, stiu doar cei pe care ii aleg ei sa ii promoveze si atat.
Rulaj foarte mare de oameni, angajeaza oameni fara experienta de munca pe proiecte complexe si grele doar ca sa salveze costuri. Si cand treaba scade din calitate, intreaba de ce
Surveyurile optionale sunt de fapt obligatorii si esti presat constant sa le faci, lucru care iti mananca din timpul efectiv de munca.
Pentru absolut fiecare chestie pe care o faci, trebuie sa urmezi douazeci de pasi. E complicat si sa faci o cerere de concediu aici, si sa iti aloci beneficiile pe care cica le pun la dispozitie.
Angajatii fac treaba de management. Te implica (optional tradus obligatoriu) in proiecte extra care de fapt sunt facute sa scape managerii de taskuri. Din nou, mananca din timp si totusi se cere calitate si justificare pentru situatiile in care calitatea scade.
Daca ai noroc sa vii dintr-o tranzitie ai sanse sa ai un salariu decent. Daca te angajeaza ei direct, salariile sunt foarte mici

Dati-va demisiile, ca si asa oamenii pleaca pe rupte

Full time - Bucuresti

Accenture Industrial Software Solutions

Depinde de multi factori

23.10.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Multinationala si beneficii pe masura.

Pe-afara e vopsit gardul, inauntru leopardul

23.10.2018 - Angajat Full time Util (5)

Pro
colegi draguti, bucatarie utilata, birouri moderne

Software developer

21.10.2018 - Angajat Full time Util (8)

Pro
Inveti multe lucruri, colegi foarte ok
Destul de mare flexibilitate in tehnologiile din proiecte
Pachet salarial, beneficii
Te poti implica in diverse extra activitati pentru a creste soft skills

Oferte care ti s-ar potrivi

SAP application technical support

17.10.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
- platforma de training-uri
- pe o pozitie de agent este un balans bun intre timpul la birou / viata personala
- incearca sa motiveze agentul cu tickete cadou

TELUS International Europe
TELUS International Europe