Accenture Romania

• www.accenture.com

Evaluari companie Accenture Romania

Am participat la 2 interviuri, cu Hr si un manager de proiect pentru pozitia de warranty claims assessor. Desi raspunsul a fost unul negativ, m-au contactat telefonic sa-mi comunice decizia si mi-au dat si un feedback.

15.07.2018 Util (7)

Pro

Contra
Motivul pentru care nu am fost selectat a fost acela ca sunt prea extrovertit. Interesant motiv...ce pot spune. :))

Bucuresti

Optiune buna pentru un first-job

11.07.2018 - Angajat Full time Util (12)

Pro
- Mediul de lucu destul de lejer, nu te intreaba nimeni unde esti daca lipsesti 1 ora sau 2 in timpul zilei cat timp nu ai meetings and stuff
- Loc bun pentru pentru un prin job in IT, lumea e in general helpful si ai sansa sa inveti chestii in ritmul tau with no pressure
- Beneficii: cursuri limbi straine, 7card, foosball

Mediu excepent pentru dezvoltare

10.07.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Management capabil si implicat
Evaluari obiective si pertinente
Salarii/ Beneficii ok
Work life balance

O companie in care pentru a promova trebuie sa-ti inferiorizezi colegii si sa faci politie cu ei

09.07.2018 - Fost angajat Full time Util (10)

Pro
Poti lucra de acasa cate 2 zile pe saptamana.
Transportul in comun decontat de firma.
Abonament medical sau abonament la sala decontat de catre firma.

Oferte care ti s-ar potrivi

Management care respecta angajatii, posibilitate de business trips, core values okay

08.07.2018 - Angajat Full time Util (8)

TELUS International Romania