All Generating

All Generating

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie All Generating

La angajare este ca in campania electorala. Se promite orice vrei tu si se aplica doar ce vor ei.

26.10.2019 - Fost angajat 2019 - Full time

Pro
Programul de birou este ideal: 09.00 - 16.30. Poate tocmai pt ca este atat de ideal, el nu prea exista, fiind mai tot timpul pe teren, la interventii. Daca ai activitate DOAR de birou, este brici. Nici macar la 9.00 nu ajunge toata lumea.
Masina de serviciu poate fi folosita in interes personal, fara restrictii.
Departamentul de vanzari este ideal: nu ai target de vanzari, salariul fix il iei chiar daca nu vinzi nimic, iar unii nici macar nu stiu sa calculeze un TVA. Nu exista sistem centralizat de evidenta a ofertelor, asa ca fiecare inregistreaza in propriul calculator cam ce vrea si vinde cum are chef. O data o revizie de cca. 1.300 lei a fost data unui client "pe o sticla de afinata".
Ai zile libere cate vrei, ca nu le contorizeaza nimeni.
Un job foarte caldut pt cine nu stie multe lucruri si care nici nu isi doreste mai mult.

Contra
Nimeni nu are un job description, asa ca orice ai face, vei fi evaluat dupa cat de bine ti-a dormit seful in noaptea precenta.
Nimeni nu are o evidenta clara a materialelor si produselor, magazia si stocurile fiind un fel de hacienda a magazionerului.
Deciziile se iau pe baza de feeling, nu pe cifre.
La tehnic, fiecare este cu small business-ul propriu. La interventii se face lobby pt ca fiecare sa-si vanda propriile servicii (in timpul liber sau chiar in timpul programului) celor cu care intra in contact. Cu sculele si uneori chiar consumabilele de la firma. Periodic se intreaba insa de ce dep. tehnic nu este profitabil.
Concediul este o chestie relativa. Daca nu esti plecat din oras, te poti trezi oricand chemat la serviciu sau chiar trimis in vreo deplasare. Indiferent daca este vreo sarbatoare sau nu.
Orele suplimentare nu se platesc, ci in schimbul lor primesti zile libere, pe care insa nu le contorizeaza nimeni.
Informatiile tehnice sunt tinute la secret de catre fiecare tehnician in parte. Daca esti incepator nu vei putea invata nimic.

Tineti-va promisiunile facute la interviuri, controlati mai bine activitatea, introduceti reguli clare pe care sa le respecte toata lumea. Nu in ultimul rand, platiti-va oamenii corect, pt a nu fi nevoiti sa se concentreze pe alte surse de venit.

Fost angajat 2019 - Full time - Bucuresti - Director tehnic
Perioada de muncă: Mai puțin de un an.
Nu recomand această firmă cunoscuților.