Altex Romania

• Site: www.altex.ro

Evaluari companie Altex Romania

Mi-ar fi plăcut să lucrez acolo dacă nu ar fi bătaie de joc față de angajați de către managerii de raion.

28.01.2019 - Angajat Full time Util (8)

Pro
Salariul este bun pentru un începător dat fiind că este puțin peste minim, există șanse de bonusare prin realizarea targetului lunar, vânzarea de extragaranții sau incentive și în unele zile când nu sunt clienți se stă degeaba.

Contra
Programul este obositor, la un moment dat ajungi să lucrezi 12 zile consecutive dintre care 2 sunt cu 11h de lucru și 1h pauză ceea ce devine epuizant.
Sarcinile nu sunt distribuite în mod egal angajaților, sunt unii care efectiv freacă menta, stau pe telefon sau fumează în timp ce alții cară marfă ș.a.md.
Unii colegi se cred zei și au impresia că dacă-și bat joc de angajați aceștia se vor implica mai mult sau vor greși mai puțin ceea ce este fals. Am avut un raion manager care efectiv își bătea joc de mine zi de zi și cu toate că am discutat cu Managerul de magazin acesta nu a luat nici o măsură împotriva acestui comportament.

Prețuiți-vă mai mult angajații și luați măsuri atunci când aceștia sunt denigrați de către alți colegi cu vechime.

Full time - Asistent vanzari - Bacau
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Am avut ce invata de la ei,colegi buni,sefi foarte ok.

25.01.2019 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
Salariu la timp si bun,pe masura competentei si volumului de munca. Ore suplimentare platite sau libere in schimbul lor. Zilele nationale libere sunt platite dublu daca ai lucrat in ziua respectiva. Training-uri gratuite si foarte utile. Posibilitate de avansare

Multe posibilitati de afirmare

16.01.2019 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Salariu la timp.
Salariiile la sediu sunt bune.
Iti creezi relatii pe mai multe verticale. E o rampa buna de lansare.
Mediu de lucru sigur. Nu sunt acceptate hartuiri, atentii, injurii.

Aceasta companie colcaie de vipere si lingai care abia asteapta sa te sape din nimic si sa se puna bine cu cel deasupra lui dar si cu seful suprem "dom`presedinte". Daca nu iti sta in fire sa fii lingau si esti destept, nu e pentru tine aceasta firma care ruleaza angajatii precum o face McDonalds cu cartofii pe rulanta.

16.01.2019 - Fost angajat Full time Util (5)

Pro
- prima de craciun si paste (dar doar pentru angajatii care au trecut perioada de proba)
-orele suplimentare se platesc dublu

Oferte care ti s-ar potrivi

Sibiu

Sighetu Marmatiei

Slobozia

Volum mare de munca

14.01.2019 - Angajat Full time Util (9)

Pro
Salariu la timp si atât

Web Developer
Atmosfera este relaxata, salariile sunt peste medie, laptop/desktop-uri performante, fructe la ...
Sales Controller
- colegii- atmosfera de lucru relaxata- beneficii- transparenta in evaluare si acordare ...
Manageri foarte deschisi sa ii ajute pe cei ce vor sa creasca. Mediu de lucru prietenos.
Concurs
Inginer programator