Altex Romania

• Site: www.altex.ro

Evaluari companie Altex Romania

Programul si organizarea sunt jalnice

20.02.2019 - Fost angajat Util (9)

Pro
-salariu decent
-inveti sa interactionezi cu tot felul de specimene de clienti

Contra
-programul este foarte extenuant. Nu ai timp de tine sau de viata sociala. 2 weekend-uri full (12 ore/zi). De multe ori se intampla sa fii nevoie sa ramai peste program (fara plata, evident)
-organizare proasta, se aduce marfa mai multa decat poate magazinul suporta. De multe ori culoarul de evacuare este blocat de cutii.
-aici e in functie de noroc, un director de magazin care incurajeaza barfa si paratul si care nu apreciaza efortul angajatilor si doar ii critica
-postul de asistent vanzari nu are niciun fel de criterii de selectie (in afara de cazier curat) ai sanse mari sa dai peste tot felul de oameni care nu ai habar pe ce lume traiesc
-postul de manager de raion (in afara de cazier curat si bac) nu necesita niciun fel de abilitati de comunicare cu angajatii, se mai intampla sa apara unul care se crede Dumnezeu

Incercati sa selectati oameni in functiile de conducere care stiu sa relationeze cu oamenii, nu sa se creada niste mici zei.

Asistent vanzari - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Salariu ok dacă ști să vinzi și îți place să muncești

14.02.2019 - Angajat Full time Util (5)

Pro
Salariu ok.
Bonusuri in funcție de vânzări.
Echipă tânără.

Fost angajat 2018 - Full time-consultant vanzari

07.02.2019 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
nu prea am ce sa spun la pro

Merita sa lucrezi la Altex/MediaGalaxy,se pot castiga bani frumosi si poti invata lucruri multe.

28.01.2019 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
Program flexibil,salariu platit la timp,prime de sarbatori,colegi ok(depinde de colectivul in care intri),sefi ok,training-uri periodice

Oferte care ti s-ar potrivi

Mi-ar fi plăcut să lucrez acolo dacă nu ar fi bătaie de joc față de angajați de către managerii de raion.

28.01.2019 - Angajat Full time Util (8)

Pro
Salariul este bun pentru un începător dat fiind că este puțin peste minim, există șanse de bonusare prin realizarea targetului lunar, vânzarea de extragaranții sau incentive și în unele zile când nu sunt clienți se stă degeaba.

Oamenii sunt faini, echipele destul de tinere si cu multe idei noi, programul destul de flexibil.
- colectiv ok- salarii decente- mediu nestresant
Casier
Program flexibil pt studenti