Altex Romania

• Site: www.altex.ro

Evaluari companie Altex Romania

Colegi amabili și împlicați în ceea ce fac (indiferent de funcție). O oportunitate de "lansare" dacă ești la început de carieră.

08.01.2019 - Fost angajat Full time Util (5)

Pro
- Salarii oferite la timp, tichete, asigurare medicală, prime de sărbători.
- Mediu de lucru ok (depinde de locație/grila magazin).
- Colegi ok.
- În magazinele mici, de obicei, înveți multe lucruri de pe alte raioane sau de pe alte funcții din diverse motive (lipsă de personal, superior/inferior plecat în concediu, alte motive)

Contra
- Salarii acceptabile dar nu pe măsura efortului depus (salariile depind de grila magazinului).
- De aproximativ 2-3 ani, targetele sunt astronomice. Nu mi se pare normal ca un angajat dintr-un magazin mai mic să aibă același target ca un angajat dintr-un magazin mare, București de exemplu (nu se ține cont de grila magazinului, de traficul de clienți).
- Nu ai reducere pentru angajați.
- Program bulversant (în majoritatea cazurilor se lucrează 12 zile consecutive fără libere) și care diferă în funcție de locație. În cazul meu:
Schimbul 1: L - V 08.00 la 16.00, S - 09.00 la 18.00, D - 09.00 la 14.00
Schimbul 2: L - V 12.00/13.00 la 20.00 și abia după asta un week-end liber
- Schimbare de prețuri zilnică cu magazinul deschis (uneori le schimbi în 20 minute, uneori în 4 - 5 ore)

Organizare haotică (pe toate departamentele). Noroc de oamenii din magazine care sunt uniți și care fac lucrurile "să se miște". Am avut ocazia de a ajunge la Sediu Central din București și zici că ai ajuns pe "Planeta Dăncilă".

Full time - Asistent vanzari - Confidential

Media Galaxy SRL

A fost destul de ok

08.01.2019 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Munca propriu zisa este usoara..cat timp iti place

Evaluat ok recomand

09.12.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
Program flexibil si ok in ture

Management defectuos, dezorganizare, activitate haotică, stres. De multe ori, beneficiile nu compensează aceste mari minusuri.

17.11.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
- pachet salarial motivant, dacă este negociat de la început
- pachet beneficii ok (asigurare medicală, 7Card, tichete de masă, tichete cadou)

Oferte care ti s-ar potrivi

Un mediu de lucru plăcut, colegi ok.

05.11.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Mediul de lucru

Programator Symfony
Salariu destul de bun, colegii ok, Colebrook tânăr
Montator piese
Salariu primit la timpColectiv tanar si relativ deschis la minteAngajati ai resurselor umane foarte ...
Customer advisor with English and French (back office) and Expert Metier
- job bun pentru studenti intrucat iti permit sa lucrezi si part time si sa recuperezi in cazul in ...
Concurs
Technical Specialist