AMOMA

3.4
  • Site: www.amoma.com

Evaluari companie AMOMA

Personal sunt foarte multumit.

22.03.2019 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Am vazut multe comentarii pro si contra si sunt sigur ca toate sunt corecte in felul lor. Am lucrat in sufuciente companii mari ca sa fac diferenta si da, atunci cand vorbesti de sute de angajati si un numar notabil de departamente si activitati vei da peste echipe cu management mai bun si peste altele aflate la polul opus.
- In IT retentia mi se pare foarte buna. Majoritatea colegilor din IT sunt aici de ani de zile si sigur asta nu se intampla pentru ca este neplacut.
- Se poate lucra de acasa pana la 3 zile pe saptamana in functie de vechime (de departe cea mai relaxata abordare din cate firme am lucrat pana acum).
- Programul este flexibil si toata lumea isi poate rezolva si probleme personale fara macar un apropo de la management.
- Tehnologii de actualitate si deschidere maxima de a incerca lucruri noi.
- Sunt aici de doi ani si personal mi se pare ca departamentul de software development a avansat enorm. Ca mod de lucru, atmosfera si coerenta.
- Activitati si concursuri aproape saptamanale venite dinspre HR (funny hat day, bring your tie day, blue gins... practic orice iti trece prin cap :))) cu premii modice dar distractive.
- Petreceri de primavara in club, de vara la piscina si de iarna in diverse ballroom-uri.
- Overall un mediu placut in care colegii in marea lor parte sunt super ok si de la care ai ce invata.

Contra
- Intradevar au fost o serie de schimbari de organizare in ultimii ani care puteau fi gestionate mai bine.
- Tot ce inseamna training se face de cele mai multe ori intern si in functie de echipa, poate fi mai bun sau mai putin bun.
- Locurile de parcare in zona sunt greu de gasit.
- Mai sunt si momente de hei rup dar in principiu nu cred ca am lucrat in vreo companie in care sa nu fie.

Full time - Manager - Bucuresti

Experienta neplacuta

13.03.2019 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
Salariu si nimic altceva

Mai mult negativ decat pozitiv

19.02.2019 - Fost angajat Util (6)

Pro
timp ziua cand ai tura dupaamiaza, cativa colegi ok

Munca multa, management tot timpul nemultumit!

19.02.2019 - Fost angajat Part time Util (7)

Pro
-salariu
-program
-party-uri

Oferte care ti s-ar potrivi

Banii nu iti recuperează sanatatea

07.02.2019 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
Salariu peste medie
Majoritatea colegilor ok
Training platit timp de o lună

Pepco Romania
Ceragon Networks SRL
Adecco Romania
Ceragon Networks SRL
Asistent office
Colegii si unii manageri.
Software Integrator
- mediu relaxant - salarii decente cu mariri anuale - al 13-lea salariu + bonusul din profit ...
Reporting Engineer
-Echipa unita (sau cel putin asa era cand am plecat). Intre timp lucrurile s-au mai schimbat- Multe ...
Concurs
Sef echipa