Annette Nails

3.5

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie Annette Nails

Dezorganizare și multa munca fara apreciere

06.06.2020 - Fost angajat 2020 - Full time

Pro
Program 8h- weekendul liber
Salariu decent
Colegi tineri, dar nu sunt toți de calitate.
Traineri foarte buni.

Contra
Dezorganizare
Multa munca și stres. Sarcinile ar trebui sa se împartă și cu alți colegi (nu doar o persoană să acopere încă 2 posturi).
Comunicare deficitară (ți se dau ordine de executat, fără sa știi care este contextul).
Spre exemplu : vine unul dintre șefi și îți spune sa îl suni pe clientul x, sa ii spui y lucru, fără prea multe detalii. Dacă clientul vrea mai multe informații, ești pus în postura în care nu poți răspunde imediat.
Lipsa de apreciere a angajaților și lipsa de empatie.
Interesele lor bănești sunt mai presus de orice.
Nu am primit salariul la timp (plata a fost efectuata în transe, la insistentele mele).
Am fost trimisa în concediu fără plata în perioada pandemiei, iar în perioada de 2 luni nu am primit niciun telefon sau informare cu revenirea mea la birou. Nu mi s-a înmânat vreo concediere sau altceva. Nici pana în prezent nu știu care este statusul meu pe acel post. Am văzut pe social media ca și-au reluat activitatea, dar nu m-a întrebat nimeni, nimic.

Fiți mai comunicativi și mai deschiși cu angajații. Apreciați angajații cu vechime, nu ii mai exploatați, nu mai urlați la ei pentru greșeli minore. Clar exista o problemă în companie dacă în 3 săptămâni s-au perindat cel puțin 5 persoane pentru același post. Nu e ok sa chemi un om pentru 3 zile, ca apoi sa îl trimiți acasă. Nimeni nu s-a născut învățat, iar răbdarea si comunicarea reprezinta cheia unei echipe sudate.
Fiți oameni înainte de orice!

Fost angajat 2020 - Full time - Bucuresti - Receptioner
Perioada de muncă: Mai puțin de un an.
Nu recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

o experienta minunata !

01.04.2020 - Angajat - Full time

Pro
Faptul ca am posibilitatea sa invat ceva nou zilnic, faptul ca am ajuns sa lucrez pentru omul pe care il urmaresc de la varsta de 14 ani ( trainer de unghii ) . Pentru mine este ca o onoare ca am ajuns sa fac partea din familia lor si sa lucram ca o echipa.

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție