Asentinel International (Tangoe)

IT&C

• www.asentinel.com

Evaluari companie Asentinel International (Tangoe)

O companie interesanta, o experienta frumoasa

20.10.2014 - Fost angajat Full time Util (1)

Pro
- atomosfera din Bucuresti - nemaipomenita! Mergi cu drag la birou, legandu-se adevarate prietenii intre toti colegii
- angajati extrem de pregatiti tehnic, deschisi spre nou, alturisti, dornici sa-i invete si pe altii
- interactiune cu o multitudine de tehnologii
- companie perfecta pentru entry level, dar si pentru cei care nu isi doresc un mediu corporatist
- management-ul biroului din Romania este reprezentat prin oameni care apreciaza si recunosc obiectiv calitatile angajatilor
- datorita management-ului din RO, s-a obtinut decontarea examenelor de certificare in diverse arii de expertiza
- exista 6 ore alocate pe luna pentru self-improvement si fiecare membru al echipei de dezvoltare le poate folosi pentru a studia tehnologii noi.
- program flexibil, loc de parcare, petrecere lunara in cadrul firmei, birocratia nu este dusa la extrem, oportunitate de a calatori in America, sanse de promovare
- cele 5 stele de la Evaluare Companie se refera strict la biroul din Bucuresti.

Contra
- deciziile privind bugetul/salariile sunt luate doar de o parte din management-ul din State, cateodata aceste decizii fiind luate in functie de simpatiile/antipatiile personale fata de un salariat, netinand cont de performantele acestuia
- management-ul din Romania are putere de decizie limitata
- salariul se vireaza doar la o anumita banca, drept urmare ai nevoie de un cont si card nou
- cele 4 stele de la Management reprezinta media intre management-ul din Bucuresti (5*) si cel din Memphis (3.5*)

O calitate superioara a unui produs software se obtine cu buni profesionisti care trebuie motivati corespunzator. De-a lungul ultimului an, mai multi high-performeri au fost lasati sa plece pe motive mai sus mentionate

Full time - Software Developer - Bucuresti

Un loc bun pentru studenti fara experienta.

27.08.2014 - Fost angajat Part time Util (0)

Pro
- atmosfera ok;
- o petrecere lunara pt sarbatorirea celor nascuti in luna respectiva;
- oameni ok;
- program flexibil;

Locuri de munca Luxoft Romania
Elektrobit Automotive
Locuri de munca Roweb Development
Roweb Development
Sales Manager Completions
Tehnologie de inalta calitate, buna capacitate de inovare.
Atmosfera plăcută, ești f bine văzut când îți faci treabă, șefii sunt ok, ai ...
Customer advisor
-colegi super/ajutatori