Expleo

• www.expleogroup.com

Evaluari companie Expleo

A fost o experienta aproape ok pentru primul job si pentru primii 2 ani experienta in domeniu

16.11.2017 - Fost angajat Full time Util (10)

Pro
- oportunitati de avansare
- loc de munca stabil

Contra
- oamenii sunt considerati mai degraba obiecte sau cheltuieli decat bunuri, si se pune prea putin accent pe fericirea sau bunastarea lor. Ca rezultat, angajatii se confrunta cu niveluri ridicate de stres, ceea ce duce la absenteism.
- salarii sub nivelul pietei

Full time - Model-Based Developer - Iasi

O companie care de 20 ani profita de absolventii UPB. Cel mai vechi angajat are 4-5 ani vechime, din 20!

30.10.2017 - Angajat Full time Util (10)

Pro
Curba de invatare usoara, atmosfera de facultate din cauza nr mare de absolventi.

Bun de inceput de cariera...si atat

26.10.2017 - Fost angajat Full time Util (16)

Pro
Poti inva ceva, dar depinde si de postul pe care esti

Din pacate, la departamentele nou deschise in 2015 (instalatii, arhitectura si structura), nu am avut management care sa isi dea interes pentru calitatea produselor noastre (planse, proiecte, orice iesea din firma catre client). Aceast fapt, combinat cu dezinteresul total pentru calitate (nu se verifica, nu se coordona munca, nu exista niciun control asupra nimic, nu se faceau evaluari interne, sedinte tehnice...niciodata!!!!) au dus la dezastru si anume la inchiderea tuturor acestor 3 departamente. E adevarat ca si proiectele venite au avut multe nereguli dar personal am convingerea ca am fi esuat si cu cel mai bun proiect din lume. Pacat de investitiile celor de sus, pacat de bani, pacat de sperante, dar nu poti aduce in firma niste oameni, sa-i pui impreuna in aceeasi incapere si sa te astepti sa creeze produse fantastice fara sa iti dai interesul ca manager. Nu am inteles nici pretentiile de a nu folosi youtube-ul la birou, pt ca acolo sunt multe tutoriale folositoare. Nu am inteles nici de ce nu ne-au instalat un chat intern, pt a ne facilita comunicarea intre noi la lucrul pe un anumit proiect. S-au zgarcit la tarate si au ieftinit la faina. Dubios management.

25.10.2017 - Fost angajat Full time Util (11)

Pro
Salariu OK si la timp.

Oferte care ti s-ar potrivi

Dezamagitor si umilitor pentru romani!

14.10.2017 - Fost angajat Full time Util (10)

Pro
Nu am argumete pro pentru aceasta companie

RINF TECH
Adobe Romania