Angajator transparent

2Checkout (now Verifone)

Evaluări companie 2Checkout (now Verifone)

Achizitia de catre Verifone a influentat negativ procesele / mediul de munca, iar ca angajat, nu te mai simti deloc apreciat.

16.04.2021 - Fost angajat 2021 - Full time

Pro
- Colegii din garda veche sunt misto, dar marea majoritate si-au dat deja demisia;

Contra
- Noul CEO-ul trateaza oamenii strict ca pe niste "resurse", nu accepta conceptul de work from home si in fiecare townhall a mentionat ca "nimeni nu tine anagajatii 2CO si putem pleca linistiti daca nu ne convine";
- Bonusul anual si maririle salariale au fost micsorate cu peste 40%;
- Manageri incompetenti, unii dintre ei promoveaza "nepotismul";
- Product/platform wise - acelasi roadmap de cel putin 2 ani si nici macar unul din proiecte nu a fost implementat cap-coada cu succes, cauzand frustari vendorilor (mari si mici);
- Urma sa primesc o promovare la inceputul anului 2021, dar dupa 2 luni & multiple follow-ups, nu am primit nicio oferta si am decis sa imi dau demisia. :)

Fost angajat 2021 - Full time - Bucuresti
Perioada de muncă: 5-6 ani.
Nu recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Dezamagitor este putin spus

13.04.2021 - Angajat - Full time

Pro
- fructe o data pe saptamana
- colegi ok

Verifone killed 2Checkout culture and success

07.04.2021 - Angajat - Full time

Pro
- people originally from 2Checkout are experts in their field and you have a lot to learn from them
- 2Checkout as a project within Verifone still has great potential and the work done in regards to it is meaningful
- compensation wise it's within industry mid-range

Romanisme in middle management

06.04.2021 - Fost angajat 2018 - Full time

Pro
- Atmosfera destul de relaxata.
- Pachet de beneficii peste media pietei.
- Inca mai sunt oameni misto, de la care poti invata.
- Se promoveaza din interior.

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Nu as recomanda nici dusmanilor sa acorde o sansa acestei companii, mai ales de cand a fost preluata de Verifone.

01.04.2021 - Angajat - Full time

Pro
- Colectivul este bun, oamenii sunt amabili

Conectează-te cu 2Checkout (now Verifone) prin rețele sociale
Beneficii companie
Galerie foto
Noutăți 2Checkout (now Verifone)
Verifone has recently acquired 2Checkout and has ambitious plans for growing its team in RomaniaBucharest - November 11, 2020: 2Checkout ...
We are thrilled to announce that 2Checkout has been acquired by Verifone, a leading global provider of payment and commerce ...
Two of our values here at 2Checkout are collaboration and passion – these drive our everyday work and efforts to ...