2Checkout (formerly Avangate)

Evaluari companie 2Checkout (formerly Avangate)

Un loc de munca foarte stabil

12.03.2019 - Angajat Full time Util (6)

Pro
Colegi foarte prietenos cu care am făcut multe activități în echipă.
Majoritatea colegilor mei lucrează aici de cel putin 3 ani.
Exista mobilitate în echipe, multi dintre colegii mei au început în alte departamente.
Compania investește mult în training . In fiecare vineri avem o ședință în care facem asta, avem acces la foarte multe cursuri plătite.
Au benefici foarte bune și salariul este peste medie.

Contra
Colegii din India nu sunt cei mai profesioniști.

Full time - Frontend Developer - Bucuresti

Compania este o firma serioasa care tine la angajatii sai.

08.02.2019 - Angajat Full time Util (6)

Pro
-Locatia aproape de metrou
-Oamenii foarte deschisi
-Oameni cu experienta
-Multe ocazii de invatare

Recomand compania.

01.02.2019 - Angajat Full time Util (8)

Pro
Super echipe, oameni deschisi si profesionisti.

Atmosfera faina la birou, multumita de alegere

23.01.2019 - Angajat Full time Util (9)

Pro
Oamenii sunt deschisi si prietenosi;
-Work-life ballance;
-Se organizeaza evenimente pentru angajati, se investeste in training-uri si certificari pe diverse arii de competenta;
- Posibilitati reale de avansare, se incearca sa se ``creasca`` oameni in-house;
-Flexibilitate in ceea ce priveste programul de lucru, posibilitatea de lucru de acasa;
-Atmosfera placuta si relaxata la birou, nu lucrezi sub stres

Un mediu de lucru foarte placut si cu oportunitati reale de crestere

23.01.2019 - Angajat Full time Util (9)

Pro
Firma este in continua crestere de cativa ani si oportunitati de crestere & dezvoltare interne sunt destule.
Domeniul este foarte dinamic iar platforma (produsul de baza al companiei) este una extrem de complexa, deci ai mereu cate ceva de invatat.
Atmosfera de lucru este foarte placuta (colegi ok, manageri de treaba): desi volumul de munca este uneori mare, atmosfera din echipa te face sa treci mai usor peste (iar toate eforturile depuse nu trec neobservate: exista bonusuri de proiect, bonusuri anuale, mariri anuale).
Top managemetul este din SUA dar echipele locale din Bucuresti au suficienta autonomie si libertate.
Echipa de HR este printre cele mai implicate din cate am vazut (anul trecut am avut parte de un super teambuidling la Sinaia)
Salariile sunt peste piata, la care se adauga bonusuri anuale de performanta ( 8% din salariul anual) plus marire in fiecare an (corelata bineinteles cu performanta fiecaruia). Este printre putinele companii care ofera mariri regulat si care chiar recompenseaza oamenii care fac treaba.
Programul este flexibil, nu ai oră fixă de venire la birou, atat timp cat iti faci treaba nu te va verifica nimeni la ce ora pontezi cu cardul de acces. De curand au introdus si 4 zile de work from home/ luna (foarte utile, mai ales pentru cei care au copii)

Conecteaza-te cu 2Checkout (formerly Avangate) prin retele sociale
Beneficii companie
Locuri de munca 2Checkout (formerly Avangate)
/ 1 - 5 ani experienta
Ultima actualizare: 11.03.2019
/ 1 - 5 ani experienta
Ultima actualizare: 19.02.2019
Galerie foto
Noutati 2Checkout (formerly Avangate)
Avangate is the place where people make things happen using their minds, creativity and imagination. We seek daring talent, team spirit and ...
World class eCommerce and subscription management solutions pair with advanced global payment capabilities to create a unique set of ...