Avira

Evaluări companie Avira

O experienta foarte frumoasa

27.01.2021 - Fost angajat 2021 - Full time

Pro
- mediul de lucru foarte relaxat
- o echipa super cu care m-am inteles in toti cei 3 ani
- posibilitate de avansare
- fructe zilnice, apa si cafea la discretie
- mancarea de la cantina foarte diversa
- workshop-uri constante
- petreceri si team building-uri
- work from home acceptat

Contra
- nu am nimic impotriva

Fost angajat 2021 - Full time - Bucuresti
Perioada de muncă: 3-4 ani.
Recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

O experienta extraordinara

30.11.2020 - Fost angajat 2020 - Full time

Pro
Avira a fost pentru mine o experienta extraordinara din toate punctele de vedere. Am invatat foarte multe lucruri, m-am dezvoltat foarte mult, am avut parte de deschidere, de incredere, iar ideile mele au fost incurajate si au avut impact in companie, dar ceea ce a facut ca aceasta experienta sa fie una cu adevarat speciala, a fost atmosfera minunata creata de colegi si incurajata de cultura Avira.
- colegi tineri, pasionati, experimentati, profesionisti, pusi pe a face treaba
- multi seniori in companie
- proiecte mari, sanatoase, dezvoltate in mod profesionist
- tehnologii noi si metodologii moderne
- mediu relaxat si prietenos
- dorinta de a face lucrurile bine
- deschiderea managementului, poti vorbi cu oricine din companie oricand
- program flexibil, in favoarea angajatului
- multe "sarbatori" si petreceri (pizza din partea companiei la fiecare demo, gratare vara pe terasa etc.)
- cafeteria (locul in care te poti relaxa la un ceai / o cafea, jucand ping-pong sau stand in fotoliul de masaj, locul in care oamenii se imprietenesc)
- pranz din partea firmei
- implicarea companiei in comunitatea IT
- multe activitati extra platite de companie (conferinte IT, meciuri de fotbal, deplasari la sediul central din Germania)
- onboarding-ul se face in Germania, unde cunosti multi colegii de acolo, inclusiv C-level
- biroul din Romania este unul important in companie, fiind urmatorul dupa cel din Germania ca numar de angajati si importanta
- HR-ul se implica si face o treaba minunata
- evaluari anule
- putina birocratie
- salarii bune, peste medie
- echipamente foarte bune (Macbook Pro nou, monitoare bune, casti bune, standing desk, bean bag-uri)
- birou modern, in centrul Bucurestiului
Pot spune ca perioada petrecuta in Avira a fost o perioada fericita per total, nu doar din punct de vedere profesional, intrucat echilibrul birou-timp liber e foarte bun. Am lucrat in mai multe companii de-a lungul timpului si pot spune ca Avira a fost cea mai tare companie in care am lucrat pana acum.

Cultura foarte faina

16.11.2020 - Fost angajat 2016 - Full time

Pro
Oameni misto, mediu prietenos, se pune accent pe utilizatorul final al produsului

Super echipa

21.10.2020 - Angajat - Full time

Pro
-posizitionare centrala a biroului
-foarte ok in perioada de wfh, compensatii financiare pentru a facilita ucrul de acasa

Super companie

14.09.2020 - Angajat - Full time

Pro
1. Atmosfera relaxata, colegi ok
2. Firma ok pentru familisti - se respecta work-life balance, se organizeaza petrecere de craciun pentru copii
3. Masa de pranz gratuita, se serveste in cadrul firmei (pe timpul pandemiei este livrata acasa)
4. Sediul firmei aproape de Universitate
5. Abonament Worldclass foarte ieftin, platit de firma in mare parte (se ofera si 7card parca)

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Conectează-te cu Avira prin rețele sociale
Beneficii companie
Galerie foto