Avira

4.1

Evaluari companie Avira

Experienta mea in Avira

04.05.2018 - Angajat Full time Util (13)

Pro
- Angajati profesionisti
- Se investeste in angajati
- Beneficii ok

Contra
- Presiune nejustificata
- Se schimba regulile prea des

Full time - Bucuresti

Experienta cat de cat pozitiva

28.04.2018 - Angajat Full time Util (14)

Pro
Echipa din care fac parte, colegi pe care ii apreciez. Salariul de inceput este bun

O companie cu un legacy impresionant, inca relevanta pe piata produselor de securitate.
Din pacate, Avira reprezinta doar o umbra a firmei de odinioara. Epoca de aur a firmei s-a

30.01.2018 - Fost angajat Full time Util (10)

Pro
> inca exista un numar impresionant de oameni talentati

O companie medie care incearca sa fie mai buna si mai competitiva.

01.12.2017 - Angajat Full time Util (8)

Pro
Pachet salarial bun, comportament corect (dupa topaial? financiara a guvernului roman au decis sa majoreze salariul brut pentru a ramane netul la fel), pranz gratis (nu e de 5* dar nici foarte lame), echipa si colegii okay, se interactioneaza destul de usor intre departamente si intre colegi din Bucuresti, se incearca sa se imbunatateasc? comunicarea si cu colegii din Germania. Fiecare nou angajat primeste o calatorie la biroul din Germania. Acces la resurse de e-learning (udemy and others), conferinte, se incurajeaza participarea la proiecte open source.

Companie vs Manageri

25.10.2017 - Fost angajat Full time Util (25)

Pro
Principiile firmei sunt foarte ok si employee oriented. Foarte multe facilitati: masa asigurata, bonuri, tot felul de petreceri si iesiri, team building anual, salariu ok daca stii sa negociezi.

Conecteaza-te cu Avira prin retele sociale
Galerie foto