Avira

• Site: www.avira.ro

Evaluari companie Avira

Pentru nivelul pietei muncii din Romania este o companie peste medie. Este un mediu de lucru in regula, putin prea dinamic pe alocuri.

09.05.2015 - Angajat Full time Util (1)

Pro
- Mediu de lucru prietenos, majoritatea angajatilor sunt tineri si deschisi
- Schema salariala este buna + beneficiile sunt ok si nu se folosesc metode dubioase pentru salarizare (PFA, minim pe cartea de munca sau alte metode practicate pe la noi)
- Proiectele pe care se lucreaza sunt interesante (feedback auzit si de la colegi din alte departamente)
- Biroul este pozitionat central (7 min de mers pe jos de la Universitate)
- Activitati dese cu colegii
- Echilibru - nu se sta peste program, balanta munca - viata personala este in regula

Contra
- Se schimba lucruri destul de des, prea des ca sa fie considerata un plus deschiderea catre schimbare
- Nu exista vreo viziune sau vreo strategie, este de apreciata mentalitatea "hands on", insa nu cred ca este sanatos pentru companie sa nu aiba o directie clara

- Mai multa grija in recrutarea managerilor

Full time - Technical Support Specialist - Bucuresti

09.05.2015 - Angajat Full time Util (0)

Pro
- Mediu de lucru prietenos, majoritatea angajatilor sunt tineri si deschisi
- Biroul este pozitionat central (7 min de mers pe jos de la Universitate)
- Activitati dese cu colegii

O companie ok pentru nivelul pietei muncii din Romania, mereu se poate si mai bine, dar si mult mai rau.

17.03.2014 - Angajat Full time Util (0)

Pro
- salariu integral pe cartea de munca + niciodata probleme cu livrarea lui;
- pauza de masa care se respecta + masa platita de firma + bonuri de masa + asigurare de sanatate privata + abonament la sala + teambuildinguri anuale + petreceri dese;
- atmosfera si colectiv extraordinare;
- sanse reale de dezvoltare profesionala & promovare.

Inginer productie
tichete de masasalar okay