B&B Collection

• Tel: 021.327.4477
    Fax: 021.327.4467
    Site: www.bbcollection.ro

Evaluari companie B&B Collection

O experienta de viata unica

29.08.2018 Util (10)

Pro
Avantajele de a lucra la aceasta firmulita de familie sunt comparabile cu avantajele de a fi fumator.

Contra
- conditii improprii pentru un pranz decent la birou + locatie dezavantajoasa in raport cu locuri unde poti lua masa de pranz;
- conditii complet insalubre in baie + practici defectuoase (nu se prea trage apa, baia ocupata dimineata cu colege care se machiaza odata ajunse la birou, etc etc);
- liniste la birou inexistenta, insa nu din motivele la care initial ne-am gandi. Foarte multa barfa contraproductiva, decibeli prea multi degeaba, 2-3 lucreaza in birou, restul au cu totul alte preocupari - foarte deranjant daca esti un individ cat-de-cat serios si intentionezi sa-ti vezi de treaba ta;
- posibilitati de avansare aproape nule. Daca nu poti beneficia de "darul" nepotismului, fenomen foarte des intalnit aici, nu ai nici o sansa. Poate doar la o marire de salariu o data la 2 ani, si aceea mai mult ca sa anuleze efectul cresterii inflatiei;
- micro-management exagerat + incompetenta superiorilor directi (aka directori de marketing, in cazul de fata) in a-si exercita autoritatea in alte moduri decat folosind un ton de comerciant la taraba;
- atitudine sexista, as putea spune, intrucat de-a lungul timpului, au angajat doar fete/femei, inclusiv pentru serviciul coletarie, care presupune, bineinteles, disponibilitate ridicata pentru efort fizic;
- mod de lucru heirupist, bazat in principal pe inspiratii de ultim moment, inspiratii obtinute extrem de usor prin banalul Google. De aici rezulta clar: deadline-uri imposibil de respectat fara overtime;
- tot legat de overtime, este inadmisibil sa pleci cand se incheie programul fara a-ti atrage priviri dezaprobatoare chiar din partea colegilor, care parasesc biroul probabil la ore tarzii, dovedind astfel, probabil, incapacitatea acestora de a isi putea organiza timpul de lucru in cele 8 ore si jumatate;
- inexistenta unui wow eficient, in afara de cel heirupist si cel "om trai si om vedea", urmat de deadline peste 3 zile pentru un proiect de 2 saptamani;
- situatiile speciale (decese/casatorie) nu beneficiaza de acele zile libere despre care tot auzim, ci se scad din zilele de concediu de odihna. Este singura firma in care am intalnit acest fenomen.

- mai multa atentie pentru angajati. Ei sunt cei ce tin firma;
- mai putin micromanagement. Este contraproductiv si ineficient;
- salarizarea la nivel de absolvent pentru indivizi mid/senior mi se pare penibila;
- incepeti sa dovediti respect pentru colegi; galagia din birou era cateodata de-a dreptul insuportabila;
- rezolvati problemele "pranzului pe birou". Este neigienic si complet necorespunzator dpdv al sanatatii;

Bucuresti

O companie cu patroni romani, proiecte lucrate pe genunchi, haos, mentalitati invechite, un loc unde respectul fata de angajat este un concept strain

28.08.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
Daca stai indeajuns de mult in firma asta, iti tii parerile pentru tine si faci tot ce ti se spune cu mare serviabilitate, ai "sansa" ca salariul tau sa ajunga la o suma ok.

Cam atat cu aspectele pro.

O companie extrem de serioasa

21.06.2018 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
Plata la timp
Oameni calzi dornici sa te invete sa te lansezi in cariera

Conditii inumane la o aaa firma cu renume.

03.11.2017 - Fost angajat Full time Util (13)

Pro
Colegii, am pastrat prietenii de durata.

Locuri de munca Interbrands Marketing & Distribution
Interbrands Marketing & ...
Locuri de munca Dennver
Dennver
Locuri de munca Kaufland Romania
Kaufland Romania
Locuri de munca Interbrands Marketing & Distribution
Interbrands Marketing & ...
Order Support with English
Salariu okColegii ok (cand aveau timp sa respire)Pauzele se puteau jongla usor datorita ...
Salarii bune, program flexibil
Economist
Munca moderată Nu se sta peste program
Economist
Casier