BearingPoint SRL

• Site: www.bearingpoint.com

Evaluari companie BearingPoint SRL

Rampa de lansare

05.06.2020 - Fost angajat - Full time Util (0)

Pro
- colectivul este ok;
- locatie langa metrou;
- flexibilitate cam din toate punctele de vedere: program, proiect;
- training-uri;
- diurna relativ mare atunci cand esti plecat pe proiect;

Contra
- salarii mici comparativ cu ce este pe piata si cu ceea ce ti se cere;
- am simtit ca in cadrul evaluarilor anuale se incearca sa ti se bage in cap ideea ca de fapt nu meriti marirea si de fapt ei au facut un efort; ti se recunosc meritele dar se leaga de orice punct slab si il evidentiaza;
- atitudinea de 'noi suntem diferiti, noi nu ne comparam cu ceilalti' nu e foarte sanatoasa - denota aroganta;
- managementul este intelegator pana ajungi sa discuti de salarizare/mariri/bonusuri; si atunci te asculta dar nu face mai nimic; ia atitudine doar cand ii anunti ca pleci, ceea ce este tarziu din punctul meu de vedere;
- desi ei se lauda cu cladirea de birouri este de fapt o cladire de apartamente transformata in cladire de birouri; apar multe inconveniente cand echipa depaseste 20 de colegi;
- semnarea de act aditional atunci cand depasesti o anumita suma pe care angajatorul o cheltuie pentru pregatirea ta; de mult nu se mai practica mai ales in domeniul IT;
- sunt foarte multi oameni de treaba si profesionisti dar multi nu rezista, mai ales din cauza salarizarii;
- compania angajeaza multi tineri, ii formeaza dar nu face eforturi in a-i tine;

Soft skill-urile sunt importante dar exagerati cu ele si uitati ca de fapt partea tehnica produce efectiv banii.

Full time - Analyst - Bucuresti

In accounting nu este ok

04.06.2020 - Angajat in prezent - Full time Util (1)

Pro
-Majoritatea colegilor consultanti sunt de treaba
-Beneficii: bonuri de masa, abonamente de sanatate private
-Locatia buna
-Colegi prietenosi (colegii din alte departamente, nu cel al contabilitatii). Cei din departamentul contabilitate sunt reci si distanti. Au fost persoane care au plecat din acest motiv din companie.

Super companie si colectiv

02.06.2020 - Angajat in prezent - Full time Util (0)

Pro
- conditii de lucru foarte bune
- beneficii atractive/salariu bun
- colectiv tanar
- colegi bine pregatiti si dornici sa ajute
- proiecte interesante
- mod de lucru relaxant si fara prea mult stres

Bear 'till a point

01.06.2020 Util (1)

Pro
Pe anumite proiecte ai delegatii in diverse tari

Oferte care ti s-ar potrivi

Bataie de joc

27.05.2020 - Angajat in prezent - Full time Util (2)

Pro
Literalmente nimic