Bitdefender

• Site: www.bitdefender.ro

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie Bitdefender

C/C++ Developer dar la nevoie trebuia sa fiu "bun la toate" :))

25.09.2018 - Fost angajat 2018 - Full time

Pro
-Salariu atractiv la inceput.

-Flexibilitate in program (daca ai cursuri, examene etc. superiori sunt intelegatori).

-Proiecte interesante.

-Unii colegi foarte buni din punct de vedere tehnic si de treaba.

-Posibilitatea de a evolua tehnic foarte mult.

-Uneori o atmosfera foarte placuta.

Contra
-0 sanse de a evolua.

-Nu se ia in considerare evolutia angajatului cand vine vorba de negocieri ci doar cheful superiorului tau.

-Din propria experienta, cand are loc o evaluare pregateste-te de dezastru. Iti vor prezenta 90% numai ce ai gresit si poate daca ai bafta primesti in 2 secunde o lauda ambigua. Cu alte cuvinte pretentii enorme. Chiar daca reusesti sa indeplinesti "cumva" sarcininile cu succes doar superiori tai vor fi recompensati si apreciati. Tu ca developer nu primesti nimic (in afara de reprosuri).

-Nu vad rostul sa ascund acest fapt DAR pupincurismul este STAPAN. Nu uita cand superiorul tau spune ca ai gresit, 100% , este vina ta. Cu alte cuvinte cum mi s-a spus "tine si tu capul mai plecat".:))

-Seful are mereu dreptate.

-Nu te astepta sa fi ajutat, si mai bine ar fi nici sa nu ceri ajutor. Ulterior acest lucru va functiona impotriva ta (negocieri/review). Daca vei fi ajutat ai sanse mari ca superiori sa se laude ca au "stat cu tine".

-Sunt "colegi" ce te monitorizeaza si vor raporta ce spui. Nu mi-a venit sa cred....

Ca sa fac un scurt rezumat ei cauta in principal doar tineri cu capacitati mari. Din ei 1 % au sanse sa evolueze pe pozitii de midle developer sau team lead. In rest cauta motive sa nu mareasca salariile motiv pentru care exista oameni ce sunt in firma de peste 10 ani si doar aceea sunt in pozitii de conducere. In rest nimeni nu evolueaza. Daca esti din Iasi, conducerea din Bucuresti te considera "semi-retard" de unde rezulta si diferente mari in salarii Iasi/Bucuresti.

Fost angajat 2018 - Full time - Iasi - Sofware Developer C/C++
Perioada de muncă: 3-4 ani.
Nu recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Oameni cu un caracter nu prea frumos

07.09.2018 - Fost angajat 2017 - Full time

Pro
Nu prea am ce sa zic pro, cu exceptia salariului care este okay mai ales daca nu ai prea multa experienta

Companie mare, mentalitate romaneasca

06.09.2018 - Fost angajat 2017 - Full time

Pro
Salariu, tehnologii

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Am avut parte de o experienta foarte placuta in Bitdefender si consider ca a fost cea mai buna alegere pentru a ma dezvolta la inceput de cariera.

03.09.2018 - Fost angajat 2016 - Full time

Pro
- te poti dezvolta extraordinar de repede intrucat proiectele sunt foarte complexe si se folosesc tehnologii de ultima ora
- programul este flexibil si sunt intelegatori cu studentii
- colegii sunt, in general, foarte inteligenti, pasionati de domeniu si foarte de treaba, in birou fiind o atmosfera placuta
- salarii mari pentru juniori
- balanta munca/viata personala este echilibrata
- fiecare echipa are cumva controlul a ceea ce se intampla in cadrul sau, echipele fiind un fel de stat in stat

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Oferte care ți s-ar potrivi

Foarte neseriosi!

29.08.2018 - Fost angajat 2018 - Full time

Pro
Absolut nimic bun

Locuri de muncă