Bitdefender

• Site: www.bitdefender.ro

Evaluari companie Bitdefender

Loc de munca ok pt o perioada limitata, ca student, pentru internship

19.01.2019 - Fost angajat Part time Util (8)

Pro
Salariu ok. Program de lucru ok, mai ales ca student poti participa la cursuri/laboratoare/seminarii. Merita sa lucrezi maxim un an la ei ca sa te poți angaja mult mai bine în alta parte. Sunt o platforma de lansare în cariera foarte bună.

Contra
- Angajați nepregătiți, majoritatea dintre ei au intrat prin "recomandari" si surprinzător se vorbește deschis despre acest lucru în companie.
- Management-ul este format din persoane nepregatite tehnic, intrate prin cunostite, care nu au nici o afinitate cu management-ul in sine. Isi trateaza subalternii cu superioritate si indiferenta. Nu ii intereseaza cum sa realizeze ceva in companie ci cum sa isi aduca cunostintele in Bitdefender. Recurg si la a da oameni afara pentru a isi angaja cunoscutii si neamurile.
- Team leaderii nu stiu sa coordoneze o echipa sau rezolvarea unui task. Totul este un proces dezordonat si se doreste ca fiecare sa se descurce cum poate, sa faca cum considera si la final sa speram ca iese ceva functional.
- Nu se poate lucra de acasă.
- Se concentrează pe numărul de task uri realizate și cât de repede au fost făcute, nu pe calitate. Nu contează cum e rezolvat (dacă e eficient sau nu) contează doar sa fie repede ca mai apoi managerul sa aiba un număr frumos de task uri rezolvate de raportat mai departe la superiori. Acest lucru este cerut direct de manageri, zicând ca nu ii interesează cât de bine e realizat un task ci sa fie realizat în timp scurt.
- Ca angajat munca nu îți este deloc apreciata, se merge pe principiul ca trebuie sa fii recunoscător ca lucrezi la Bitdefender

Apreciați mai mult calitatea muncii, nu rapiditatea. Apreciați-va angajații mai mult. Angajati oameni capabili.

Part time - C# Junior Developer - Bucuresti

Posibilitate de dezvoltare

18.01.2019 - Angajat Full time Util (9)

Pro
- te poti dezvolta, poti avansa
- mare parte din manageri sunt people oriented
- salariu bun spre foarte bun

Companie ok pentru cat timp esti student.

22.11.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Program flexibil. Poti sa mergi la laboratoare/cursuri cat timp esti inca la facultate.

Este ca si cum ai lucra la Stat, nepotismele la putere, management foarte slab, haos

02.11.2018 - Angajat Full time Util (4)

Pro
Program de lucru flexibil, locatie buna, tehnologii noi.

Oferte care ti s-ar potrivi

Companie ok dar middle managementul se poate imbunatatii

01.11.2018 - Angajat Full time Util (9)

Pro
Mediu de lucru ok, colegi super, program flexibil

Mediul de lucru
- oportunitati pt a lucra in Italia/Germania pe perioada determinata- mediu destul de variat
Vanzator
Este o firma foarte serioasă din toate punctele de vedere
Concurs
L1 Customer Support ...