Bitdefender

• Site: www.bitdefender.ro

Evaluari companie Bitdefender

Interviul- O experienta de toate felurile - de la dezamagire initiala, la cel mai emotionat si profesionist interviu.

08.03.2018 Util (12)

Pro
Un interviu relax, oameni frumosi
Am avut sansa ca interviul final sa il am cu fondatorul BitDefender - dl. Florin Talpes.

Contra
La primul interviu mi s-a spus sa urc ca ma asteapta dna "x" la etajul... ajunsa acolo, m-am trezit pe un hol mic, max 2 m patrati, 2 usi de lift, o usa de la scara, si 2 usi de intrare, cu vizibilitate zero. Iese o fata, o intreb incotro sa o iau, ca am interviu cu... imi recomanda sa o sun pe dna "x", intrucat nu e recomandat sa intru eu si sa umblu prin firma. A treb sa intru in mail, sa caut nr de tel al dnei "x", sa o anunt ca am ajuns la etajul unde a spus ca ma asteapta... dupa care am mai asteptat inca 5 min. Mi s-a parut o totala lipsa de profesionalism.
Altfel, interviul s-a dovedit a fi super ok, oameni faini, care m-au facut sa imi doresc si mai mult sa lucrez cu ei.
Ulterior acestui interviu (asteptam oferta), am avut surprinderea de a fi invitata la un alt interviu sustinut de fondatorul Bitdefender (Florin Talpes) - un interviu scurt, care a inceput cumva prin intimidare - sublinia pe cv-ul meu perioada lucrata la fiecare companie din trecut. Ulterior, m-a intrebat ce as face in situatia x, si in situatia y, ce as alege sa fac.
Intrebarea finala si cumva eliminatorie zic eu - daca am eu vreo intrebare pt dansul. ( aici, zic eu, trebuie sa fiti pregatiti cu o inteebare sclipitoare) - eu am fost extrem de emotionata si am adresat o intrebare standard, iar feedback-ul a fost direct. "Hm, o intebare standard"

Am cerut feedback in incercarea de a-mi imbunatati skill-urile - pentru a sti unde am gresit la interviu (dupa ce am primit mail ca am pierdut postul), nu am primit.
As recomanda putin mai multa organizare in departamentul de HR (sau poate e doar o impresie gresita...)

Bucuresti

Overall, un loc ok pentru a iti incepe cariera in IT

03.12.2017 - Fost angajat Full time Util (15)

Pro
- Colectivul, in cea mai mare parte format din oameni foarte ok, rabdatoari, in general buni la ceea ce fac, si dispusi sa te invete - daca tragi de ei
- Multitudinea de infrastructuri ale clientilor la care esti expus, lucru benefic dpdv al cunostintelor (teoretice) pe care le-ai putea dobandi
- Dpmdv, o oportunitate buna pentru oameni la inceput de drum in cariera
- Posibilitatea de a lucra intr-o companie care pare sa fie pe un trend crescator si care construieste un brand de succes
- Overall, un loc stabil de munca - si caldut, pentru cei ce cauta asa ceva

La nivel organizational este ca un partid politic.
Interesele primeaza in fata progresului.

30.11.2017 - Angajat Full time Util (14)

Pro
In anumite pozitii de management exista libertatea de a imbunatati lucrurile.

Companie destul de ok

27.11.2017 Util (13)

Pro
Mediu de lucru atractiv, angajati tineri si dispusi la interactiuni cu un grad ridicat de profesionalism

Oferte care ti s-ar potrivi

Locuri de munca ALTEN Romania

Full time

Bucharest

Locuri de munca ALTEN Romania

Full time

Bucharest

Mediu de lucru foarte ok

25.11.2017 - Angajat Full time Util (12)

Pro
Cultura organizationala buna
Atmosfera relaxata
Salariu peste medie

ALTEN Romania
Thinslices Development
ALTEN Romania
CGI Romania
Able Seaman
Nave noi, cabina noua, curata.
-salariu-colegii-reducere abonament sala-masa calda in fiecare zi
Process Engineer
Multitudine de cunostinte