Banci/Asigurari/Pensii/Alte Serv Fin

Evaluari companie BRD - Groupe Societe Generale

Seriozitate, siguranta si mult stres

27.10.2017 - Fost angajat Full time Util (15)

Pro
Societatea are un sistem motivant de beneficii atat din partea bancii, cat si a colaboratorilor. Asigura tichete de masa de valoare medie, salariul este platit in ultima zi a lunii cu strictete, toate operatiunile sunt gratuite pentru angajati (plati inter si intrabancare, pe internet), asigurare medicala la MedLife momentan, legitimatia BRD ofera foarte multe reduceri la partenerii lor (inclusiv branduri mari), trainingurile se fac in timpul programului de munca si sunt asigurate de banca.
Pentru cei interesati sa se specializeze in banci, este cea mai potrivita banca, in ciuda stresului constant.
In cazul greselilor, daca superiorul este inteligent si binevoitor, se gasesc solutii de remediere a problemelor.

Contra
In cazul trainingurilor obliga angajatii sa semneze acte aditionale care le asigura ca angajatul va ramane la ei pentru o perioada de rimp stabilita unilateral (bineinteles din partea bancii) sau sa plateasca contravaloarea cursurilor care e stabilita la aproximativ 1100 de lei.
Nivelul stresului este foarte mare pentru ca banca nu investeste in forta de munca, sau salariatii pleaca foarte repede din motive financiare, din cauza presiunii sau a neintelegerii cu superiorii (obisnuita

Pretuiti putin mai mult angajatii, pentru ca ei formeaza echipa, care sustine afacerea. Gasiti la ce sunt ei buni si folositi-i in acest scop, pentru ca dau randament mult mai bun in cazul in care fac ce le place.

Full time - Administrator operatiuni curente - Bucuresti

Experienta ok pentru primul job din cariera

25.10.2017 - Fost angajat Full time Util (14)

Pro
Posibila evolutie in cadrul back office.
Beneficii ok.
Colaborare buna intre departamente.

Cea mai urata experienta de acum

12.10.2017 - Fost angajat Util (13)

Pro
Nu am aspecte pozitive de mentionat.

BRD SocGen

04.10.2017 - Fost angajat Full time Util (12)

Pro
Nimic "Pro"... chiar nimic.

Pentru nivelele de Inceput/Mediu/Avansat mediul care ar trebui sa fie profesionist, este ceva de speriat si gresit. Organizarea, comunicarea, tehnologia, bunul simt sunt cuvinte straine. Da, ca bani, daca stii sa negociezi este ok, nu wow, dar acceptabil pt o perioada de 1-2 ani. Mariri nu se dau decat daca te pui bine cu cine trebuie si daca ai rabdare cativa ani. De invatat eu si cei din echipa mea nu este......aici uiti ce stiai. Un sfat: nu semnati nici un act aditional pt cursuri de pregatire. Sunt inutile cursurile si ei va leaga de banca pe bani prea multi...pe care trebuie sa ii restituiti....
Distanta este mare fata de oras...ma refer la sediul din Berceni si masinile de servici sunt depasite de nr de angajati.

05.09.2017 - Angajat Full time Util (11)

Pro
Nu vad ceva prioritar... probabil programul 9-17, dar tinand cont ca Berceni este la capatul B.....

Conecteaza-te cu BRD - Groupe Societe Generale prin retele sociale
Locuri de munca BRD - Groupe Societe Generale