Evaluari companie BRD - Groupe Societe Generale

Promoveaza doar persoane fara studii, trist este ca ajung sefi serviciu si directori fara sa aiba studii universitare! Salariile se acorda preferential pe criterii de rudenie/prietenie cu sefii/sefii hr, economistii au salarii mai mici decat casierii, soferii, unele persoane au salarii peste cel al colegilor cu studii si cu experienta, iar in caz de restructurare se expulzeaza salariatii valorosi! Horror, afirm cele de mai sus dupa o experienta de 12 ani in BRD ca economist!

29.10.2017 - Fost angajat Full time Util (14)

Pro
Nu cred ca mai e cazul sa vorbim despre avantaje.
Au fost cand ni s-au atribuit actiuni SG la pret preferential sau cu titlu gratuit (o singura data), si pana sa inceapa restructurarea era o anumita stabilitate.

Contra
Salarii de mizerie pt cei cu studii superioare fara pile in BRD
Cei fara scoala sunt mai bine platiti decat cei cu studii
Sefi serviciu fara facultate.
Salarii de mizerie pt personalul realmente valoros care e impiedicat prin orice mijloace sa avanseze, mai e si amenintat cu concedierea!

Dati-va demisia! Promovati in nestire personal nu doar necalificat ci si fara studii!
Sunteti de rasul lumii!
Aveti directori care nu cunosc nicio limba de circulatie, s-au facut de ras in fata omologilor straini vorbind 2 cuvinte de baza in engleza, 5 in romana si restul gestica pt muti!!!!!
Nu accept nici amenintari nici intimidari din partea voastra in lumina celor dezvaluite aici!

Full time - Analist - Bucuresti
Perioada de munca este de peste 10 ani.

A fost o experienta: not ok

27.10.2017 - Fost angajat Full time Util (10)

Pro
Colectivul ok, acum depinde unde lucrezi si faptul ca era asigurata paza.

Seriozitate, siguranta si mult stres

27.10.2017 - Fost angajat Full time Util (15)

Pro
Societatea are un sistem motivant de beneficii atat din partea bancii, cat si a colaboratorilor. Asigura tichete de masa de valoare medie, salariul este platit in ultima zi a lunii cu strictete, toate operatiunile sunt gratuite pentru angajati (plati inter si intrabancare, pe internet), asigurare medicala la MedLife momentan, legitimatia BRD ofera foarte multe reduceri la partenerii lor (inclusiv branduri mari), trainingurile se fac in timpul programului de munca si sunt asigurate de banca.
Pentru cei interesati sa se specializeze in banci, este cea mai potrivita banca, in ciuda stresului constant.
In cazul greselilor, daca superiorul este inteligent si binevoitor, se gasesc solutii de remediere a problemelor.

Experienta ok pentru primul job din cariera

25.10.2017 - Fost angajat Full time Util (14)

Pro
Posibila evolutie in cadrul back office.
Beneficii ok.
Colaborare buna intre departamente.

Cea mai urata experienta de acum

12.10.2017 - Fost angajat Util (13)

Pro
Nu am aspecte pozitive de mentionat.

Conecteaza-te cu BRD - Groupe Societe Generale prin retele sociale
Locuri de munca BRD - Groupe Societe Generale