BTL Romania

• www.btl.ro

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie BTL Romania

Pretentii de multinationala, beneficii de firmulita

30.12.2019 - Fost angajat 2019 - Full time

Pro
-cel mai important aspect pro a fost “despartirea” de BTL, a fost cu acordul partilor chiar mai repede decat am sperat
-colegii de pe vanzari cu care ai de-a face pe zona ta sunt foarte de treaba si te ajuta cum pot
-si colegii de pe departament te ajuta cat de cat, dar sunt si ei prinsi de multe ori la clienti
-service-ul echipamentelor de fizioterapie si cardiologie mi-a placut mult, chiar inveti lucruri noi si interesante pe partea de electronica (cu exceptia cazilor)

Contra
-multe lucruri promise la interviu nu se respecta si alte lucruri importante ce ar trebui sa le afli nu iti sunt spuse, le afli ulterior
-trainingul de initiere este o bascalie
-pe langa inginer electronist (functia pe care esti angajat in cadrul BTL) trebuie sa fii si instalator sanitar (repari cazi, adica desfunzi scurgeri de fecalele pacientilor mai in varsta care se mai scapa pe ei in timpul terapiei cu apa, mai inlocuiesti o teava fisurata…), mai trebuie sa fii si recuperator de creante (suni clientii si ii rogi frumos sa isi plateasca restantele), salahor, ce mai, trebuie sa fii angajat universal (asta nu ti se spune la interviu)
-zona de lucru promisa la interviu este Moldova, dar ulterior afli ca si Harghita este tot zona ta (nu ti se spune la interviu nici asta)
-multe din masinile de lucru ale firmei s-ar incadra lejer in programul rabla
-daca vrei sa folosesti masina in scop personal in afara localitatii, vei avea de platit o taxa de chirie/zi, asta pe langa motorina consumata, ca si cum BTL este firma de inchiriat masini pentru proprii angajati (asta nu ti se spune la interviu)
-daca la sfarsitul anului calendaristic iti raman zile de concediu neluate, ele nu se reporteaza pentru anul urmator, ci iti sunt sterse, le pierzi pur si simplu
-card de cheltuieli in scop de serviciu au doar unii manageri, muritorii de rand nu primesc card de cheltuieli; se folosesc de cardul tau de la ing pentru a achita cheltuieli in scop de serviciu, pe cardul tau iti sunt platite avansurile, lucru anormal pentru o multinationala cu pretentii
-nepotismul si pupincurismul sunt la ele acasa in cadrul BTL, trebuie sa il netezesti bine de tot pe directorul general daca vrei o marire de salariu
-aprovizionarea stocului de piese de schimb lasa de dorit si unele piese trebuie sa le cumperi tu, ca si cum ar fi aparatele tale, nu ale firmei
-in cele 4 luni de service BTL eu nu am avut acces la nicio documentatie de service, nu am avut un manual de service macar

-managementul lasa de dorit, aproape toti managerii sunt rude intre ei si multi nu au nicio treaba cu functia ocupata
-aveti doar pretentii de multinationala, dar beneficiile sunt de nivelul unei firme obisnuite
-puneti in aplicare mai mult legislatia muncii si mai putin “legea BTL”
-nu exista un caiet de proceduri, fiecare isi face treaba dupa cum il taie capul sau dupa cum are chef
-daca 3 oameni iti spun ca esti beat, te duci sa dormi, nu mai stai

Fost angajat 2019 - Full time - Iasi - Inginer service aparatura medicala
Perioada de muncă: Mai puțin de un an.
Nu recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Profesioniști. Best Te-am Leads.

25.09.2019 - Angajat - Full time

Pro
O experiență frumoasă. Oameni frumoși cu suflet cald.

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Mediu profesionist de lucru, oameni profesionisti si intotdeauna alaturi de tine atunci cand ai nevoie

16.09.2019 - Fost angajat 2019 - Full time

Pro
Am lucrat in aceasta companie timp de 4 ani si pot spune din suflet ca am colaborat cu profesionisti si oameni de la care am avut ocazia sa invat extraordinar de multe lucruri, atat profesional cat si personal.
Salariul intotdeauna a fost platit la timp, chiar mai devreme de cele mai multe ori, pe langa faptul ca este salariul integral pe cartea de munca, de asemenea si bonificatiile.
Mediul de lucru este unul cald, placut, profesionist, iar oamenii intotdeauna dispusi sa vina in ajutorul tau ori de cate ori ai nevoie. Am avut parte de foarte multe experiente frumoase din care am putut invata, iar cel mai important lucru, atunci cand am gresit, trebuie sa admitem ca toti facem greseli si nimeni nu este perfect, am avut parte de intelegere si de sfaturi care m-au ajutat sa indrept greseala facuta si care m-au ghidat in directia obtinerii rezultatului dorit.
Recomand cu caldura aceasta companie, si in primul rand oamenii de aici, care mi-au fost nu doar colegi sau manageri, totodata mi-au fost si prieteni.
Faptul ca nu mai sunt in aceasta companie nu are legatura cu firma sau cu oamenii, ci doar la un moment dat in viata avem alte prioritati.

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Dificila de cooperat cu ei. O firma de evitat din pacate. Parerea unui fost angajat

11.07.2019

Pro
nimic nu e pro la firma asta. M a dezamagit profund .

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Oferte care ți s-ar potrivi

Full time

Bucharest, Romania

Full time

Bucharest, Romania

O frumoasă experiență altfel

04.06.2019 - Angajat - Full time

Pro
Salariul platit la timp. Bonusuri interesante. Program lejer. Oameni frumoși.

Locuri de muncă
Luxoft Romania