Evaluari companie Carrefour Romania

Nemultumita per total. Sunt surprinsa de conditiile de munca. M-am bucurat ca m-am angajat acum 3 saptamani, dar nu stiu cat mai rezist. Chiar imi doream sa fie un job stabil.

26.03.2018 - Angajat Part time Util (7)

Pro
Colegi amabili si prietenosi.
Confort-lucrez la casa-nu ridic,nu stau in picioare.
Timpul trece repede.
Salariul e destul de bun.

Contra
Cel mai suparator aspect e ca dispar lozuri si casierii trebuie sa le achite!?!
Alt aspect negativ este ca se lucreaza neregulat, in ture de 4, 6, 8 si 10 oredesi m-am angajat la part-time 6 ore.
Sunt obligat?asa afilez lozurile chiar daca e cunoscut faptul ca clientii se sustrag de la plata lor,conducerea nu ia ma?suri de prevenire.
E curent !
Majoritatea clientilor platesc cu bancnote mari pentru cumparaturi mici si nu au bani potriviti.

Sa se gaseasca solutii pentru evitarea sustragerii lozurilor fara a le plati casierii din salariul lor nevinovati.
Sa nu mai fie obligati casierii sa afiseze lozurile pana nu se gaseste o solutie.
Sa se ceara acordul scris al angajatului sa lucreze 10 ore-practic sunt 8 ore plus 2 ore suplimentare. Nu e corect sa lucrez mai mult de 8 ore fara permisiune.
Sa nu fie incarcati casierii in niciun caz cu pierderile magazinului privind lozurile nesupravegheate de compania Carrefour.
Datoria casierului e sa scaneze produse si sa dea restul corect! Nu sa pazeasca clientii daca au trecut cu lozuri neplatite.
Compania trebuie sa protejeze angajatii, nu sa puna povara pierderii sumelor neplatite pe lozuri!
Sa se lucreze in schimburi sau sa se respecte numarul de ore ales la angajare-am ales 6 ore pe zi, 6 ore vreau sa lucrez, nu 4 ore, 8 ore sau 10 ore! Cei din conducere lucreaza schimbul 1 8 ore, nu in ture.
Clientii sa fie educati si responsabilizati sa vina cu bani potriviti sau sa plateasca cu cardul!.Casa de marcat nu e casa de schimb!

Part time - Casier - Brasov
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Este un loc de munca destul de placut

23.03.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
Merita sa lucrezi la aceasta companie deoarece se comporta foarte frumos cu angajatii.

Este o companie care iti ofera un loc de munca sigur.

23.03.2018 - Angajat Full time Util (8)

Pro
Experienta, avansare rapida, un loc de munca sigur.

Este compania la care am cea mai multa experienta.

21.03.2018 - Angajat Full time Util (9)

Pro
Este un colectiv minunat, se respecta drepturile angajatilor, compania evolueaza in continuu.

The best company! Este compania mea de suflet recomand cu incredere si celorlalti participanti

14.03.2018 - Fost angajat Full time Util (10)

Pro
Amabilitate, spirit de lucru in echipa, intelegere

Conecteaza-te cu Carrefour Romania prin retele sociale
Beneficii companie